Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Diana Dąbrowska dołączy do pierwszej ekipy DPD Legionovii

Diana Dąbrowska dołączy do pierwszej ekipy DPD Legionovii

fot. legionovia.pl

Rozgrywająca LTS Legionovia Diana Dąbrowska podpisała trzyletni kontrakt i dołączyła do pierwszego zespołu DPD Legionovii. 19-letnia siatkarka na tej pozycji rywalizować będzie z Alicją Grabką. – Miałam okazję jako juniorka LTS Legionovii parę razy wziąć udział w treningach seniorek – mówi młoda siatkarka. – Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i kontynuowania swojej przygody właśnie w tym klubie – dodaje.

Mierząca 184 cm wzrostu rozgrywająca jest absolwentką akademii młodzieżowej LTS Legionovia, do której dołączyła z macierzystego Orła Malbork. Jej dyspozycja w trakcie ostatniego sezonu rozgrywek juniorskich znalazła uznanie w oczach trenera Alessandro Chiappiniego, który kilkukrotnie zapraszał ją na treningi pierwszej ekipy.

–Jesteśmy dumni, że nasz projekt się rozwija i możemy dołączyć Dianę do pierwszej ekipy – powiedział trener Chiappini. – Zależy nam na rozwijaniu naszych młodych zawodniczek, by krok po kroku ich marzenia stawały się prawdą. To duży sukces dla naszego klubu.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła dołączyć do seniorskiej drużyny DPD Legionovii – komentuje Diana Dąbrowska. – Miałam okazję jako juniorka LTS Legionovii parę razy wziąć udział w treningach seniorek. Przyjazna atmosfera i ciężka praca zdecydowanie sprzyja rozwijaniu swoich umiejętności i stawaniu się lepszą zawodniczką. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i kontynuowania swojej przygody właśnie w tym klubie.

Wcześniej do zespołu dołączyły środkowa Paulina Majkowska z Jokera Świecie i grająca na tej samej pozycji Amerykanka Shelly Stafford. Zaodniczkami DPD LEgionovii w przyszłym sezonie będą również libero Klaudia Kulig (ostatnio MKS Kalisz) i przyjmująca Daria Szczyrba (ŁKS Commercecon Łódź). W zespole na kolejny sezon oprócz rozgrywającej Alicji Grabki pozostały: libero Izabela Lemańczyk, atakująca Julie Oliveira Souza, środkowa Maja Tokarska oraz przyjmujące Marta Matejko i Żana Zdovc Sporer.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved