Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Diana Dąbrowska dołączy do pierwszej ekipy DPD Legionovii

Diana Dąbrowska dołączy do pierwszej ekipy DPD Legionovii

fot. legionovia.pl

Rozgrywająca LTS Legionovia Diana Dąbrowska podpisała trzyletni kontrakt i dołączyła do pierwszego zespołu DPD Legionovii. 19-letnia siatkarka na tej pozycji rywalizować będzie z Alicją Grabką. – Miałam okazję jako juniorka LTS Legionovii parę razy wziąć udział w treningach seniorek – mówi młoda siatkarka. – Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i kontynuowania swojej przygody właśnie w tym klubie – dodaje.

Mierząca 184 cm wzrostu rozgrywająca jest absolwentką akademii młodzieżowej LTS Legionovia, do której dołączyła z macierzystego Orła Malbork. Jej dyspozycja w trakcie ostatniego sezonu rozgrywek juniorskich znalazła uznanie w oczach trenera Alessandro Chiappiniego, który kilkukrotnie zapraszał ją na treningi pierwszej ekipy.–Jesteśmy dumni, że nasz projekt się rozwija i możemy dołączyć Dianę do pierwszej ekipy – powiedział trener Chiappini. – Zależy nam na rozwijaniu naszych młodych zawodniczek, by krok po kroku ich marzenia stawały się prawdą. To duży sukces dla naszego klubu.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła dołączyć do seniorskiej drużyny DPD Legionovii – komentuje Diana Dąbrowska. – Miałam okazję jako juniorka LTS Legionovii parę razy wziąć udział w treningach seniorek. Przyjazna atmosfera i ciężka praca zdecydowanie sprzyja rozwijaniu swoich umiejętności i stawaniu się lepszą zawodniczką. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i kontynuowania swojej przygody właśnie w tym klubie.

Wcześniej do zespołu dołączyły środkowa Paulina Majkowska z Jokera Świecie i grająca na tej samej pozycji Amerykanka Shelly Stafford. Zaodniczkami DPD LEgionovii w przyszłym sezonie będą również libero Klaudia Kulig (ostatnio MKS Kalisz) i przyjmująca Daria Szczyrba (ŁKS Commercecon Łódź). W zespole na kolejny sezon oprócz rozgrywającej Alicji Grabki pozostały: libero Izabela Lemańczyk, atakująca Julie Oliveira Souza, środkowa Maja Tokarska oraz przyjmujące Marta Matejko i Żana Zdovc Sporer.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę