Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Developres w formie, Radomka nie miała wiele do powiedzenia

Developres w formie, Radomka nie miała wiele do powiedzenia

Siatkarki Developresu Rzeszów pewnie wygrały wszystkie cztery sety w sparingu z zespołem Radomki Radom. 21 punktów w tym spotkaniu zdobyła Kiera Van Ryk, która w czwartym secie imponowała skutecznością. W drużynie z Radomia 13 punktów zdobyła Janisa Johnson, a cały zespół dość blado wypadł na tle wyżej notowanych gospodyń. Kolejny mecz towarzyski między tymi drużynami rozegrany zostanie w piątek.

Już początek pierwszego seta pokazał radomiankom, że zespół Developresu jest gotów do sezonu i mającego odbyć się za tydzień meczu o Superpuchar Polski. Podopieczne trenera Stephana Antigi szybko wyszły na prowadzenie 8:2, potem utrzymując bezpieczną przewagę. Z zespole z Rzeszowa punktowały w ataku Jelena Blagojević i Aleksandra Lazić, dwoma asami serwisowymi popisała się Kiera Van Ryk. W końcówce radomianki odrobiły nieco straty (16:21) głównie dzięki skuteczności Janisy Johnson, ale końcówka znów należała do gospodyń, które pewnie wygrały tę partię do 17.

W drugim secie rzeszowianki również od samego początku przejęły inicjatywę na boisku i powoli powiększały swoją przewagę (8:5, 16:11). W zespole Radomki ponownie wyróżniała się Johnson, nieco ożywienia w ataku wniosła Julita Molenda, która skończyła trzy z czterech ataków. Developres w końcówce jednak powiększył swoją przewagę do ośmiu punktów, a ostatecznie wygrał 25:16.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Początek należał do radomianek, a w zespole gości przypomniała o sobie Bruna Honorio (8:6). W zespole Developresu ciężar ataku ponownie spoczywał na lewym skrzydle, Kiera Van Ryk z kolei znacznie straciła na skuteczności. Mimo tego rzeszowianki odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały aż do końca seta. Wygrały go 25:22 i prowadziły już w całym meczu 3:0, ale obaj szkoleniowcy umówili się również na rozegranie dodatkowej partii.

Developres rozpoczął ją z Martą Krajewksą, Magdaleną Grabką, Juliette Fidon-Lebleu i Anną Stencel w podstawowym składzie. Po nieobecność na boisku Lazić i Blagojević przebudziła się Kiera Van Ryk, która w końcu zaczęła kończyć akcje swojego zespołu. Rzeszowianki prowadziły 8:6, 16:11 i cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę dobrze grając blokiem. W końcówce odjechały rywalkom i pewnie wygrały do 17. Drugi mecz oba zespoły rozegrają w Rzeszowie w piątek.

Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Moya Radomka Radom 4:0
(25:17, 25:16, 25:22, 25:17)

Developres: Polańska (7), Van Ryk (21), Blagojević (11), Kaczmar, Efimienko-Młotkowska (4), Lazić (13), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Grabka (1), Krajewska (2), Rasińska (3), Stencel (6) i Fidon-Lebleu (2)
Radomka: Honorio (11), Bałucka (7), Johnson (13), Łukasik (4), Twardowska (4), Skorupa (3), Witkowska (libero) oraz Molenda (7) i Biała