Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Developres i Asseco Resovia już w komplecie

Developres i Asseco Resovia już w komplecie

fot. archiwum

Do Asseco Resovii Rzeszów wrócił Fabian Drzyzga, a do Developresu SkyRes Rzeszów – Anna Stencel. Obie drużyny z Podkarpacia w pełnym składzie przygotowują się już do startu rozgrywek. Przed nimi seria sparingów, a od września zmagania ligowe.

Rzeszowskie drużyny już w komplecie przygotowują się do startu w PlusLidze i TAURON Lidze. Do Asseco Resovii dołączył Fabian Drzyzga, który przebywał z kadrą, zaś do Developresu SkyRes Rzeszów wróciła Anna Stencel.Zgrupowanie kadry siatkarek już się zakończyło. Ania Stencel od poniedziałku będzie trenować z drużyną – powiedział Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres. Z drużyną od kilku dni jest II trener Bartłomiej Dąbrowski, który w pierwszych tygodniach przygotowań przebywał z reprezentacją juniorek, w której jest członkiem sztabu szkoleniowego.Choć oba zespołu od 1 sierpnia miały wrócić na treningi do hali na Podpromie, ten termin uległ przesunięciu. – Jest niewielkie przesunięcie, ale z tym sobie poradziliśmy. To tylko kilka dni i wszystko wskazuje na to, że na 6 sierpnia wszystko będzie gotowe. To nie stanowi problemu dla nas, mamy zarezerwowaną halę w V LO i tam zawodnicy przygotowują się. Najważniejsze, że jest już z nami Fabian, jesteśmy w komplecie i nie zanosi się na żadne zmiany. Szykujemy się, wszyscy są zdrowi, trenują na całego, a drużyna wygląda na treningach bardzo ciekawie – skomentował Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

Nie oszczędzają się także podopieczne Stephane’a Antigi.Trenujemy codziennie po ponad dwie godziny w hali, do tego jest siłownia i pozostałe zajęcia. Na ten moment jestem zadowolony. Mamy za sobą m.in. biegi na orientację, kilka ciekawych wyjść, które mają za zadanie scalić drużynę. Dla mnie to ważne, dlatego staram się takie rzeczy wprowadzać. Powoli przyzwyczajamy dziewczyny do pracy z piłkami, za nami granie „sześć na sześć”, ale na razie bez skakania. Do tego przejdziemy w najbliższych dniach – wyjaśnił szkoleniowiec ekipy z Podkarpacia.

Developres planuje rozegranie kilku sparingów. Pierwsze gry kontrolne odbędą się w Rzeszowie 13 i 14 sierpnia z DPD Legionovią Legionowo. W późniejszym terminie „Rysice” sparować będą też z Radomką Radom. Z tym ostatnim zespołem zaplanowane są aż cztery sparingi. Dokładnego planu nie ma jeszcze Asseco Resovia. Prawdopodobnie mecze kontrolne rzeszowianie zaczną od gry wewnętrznej. W dalszej kolejności planowany jest udział w turnieju w Radomiu, a potem sparingi z GKS-em i Cuprum Lubin. – W przeciągu kilku dni wszystko będzie potwierdzone na sto procent, wtedy podamy do wiadomości, jak to dokładnie będzie wyglądać – zakończył Maciąg.

źródło: nowiny24.pl, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved