Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Deszcz dyskwalifikacji we włoskiej plażówce

Deszcz dyskwalifikacji we włoskiej plażówce

fot. FIVB

La Gazetta dello Sport poinformowała, że Włoska Federacja Siatkówki (FIPAV) ukarała trzymiesięczną dyskwalifikacją już 21 zawodników i zawodniczek reprezentujących siatkówkę plażową. Powód? Udział w turnieju zorganizowanym przez niedawno utworzone Włoskie Stowarzyszenie Siatkówki Plażowej AIBVC. Włoska Federacja Siatkówki uznała, że udział w imprezie w Bellarii w dniach 5-6 września był sprzeczny z przepisami federacji i jest podstawą do zawieszenia jego uczestników.

Prezes sądu federalnego FIPAV Massimo Rosi w swoich wyrokach powoływał się na przepis, według którego „zawodnik przynależący do federacji ma obowiązek  nieuczestniczenia w imprezach lub zawodach siatkarskich, we wszystkich jego rodzajach i wariantach, które nie są organizowane, nieautoryzowane lub niezatwierdzone przez FIPAV, CEV lub FIVB”.  Wyroki zostały opublikowane na tablicy ogłoszeń sądu federalnego w dniach 22-30 grudnia, co sprowokowało reakcję AIBVC.Po pierwszych publikacjach AIBCV zaoferowało swoim członkom bezpłatne seminarium internetowe we współpracy z kancelarią prawną, „mające na celu określenie sytuacji prawnej i wynikających z niej działań, które należy podjąć”.

Wśród zdyskwalifikowanych graczy są m.in. występujący na arenach międzynarodowych Jessica Allegretti oraz Carlo Bonifazi. Allegretti zdecydowała się walczyć z decyzją FIPAV, przedstawiając pismo od swojego prawnika. Podkreślił on, że zarzucane naruszenia regulaminu federacji są bezpodstawne, m.in. dlatego, że ​​„zawodnik nie byłby w stanie ustalić, czy turniej został zorganizowany lub autoryzowany przez FIPAV”. W piśmie dostarczonym przez zawodniczka można znaleźć również zarzut, że wspomniane regulacje dają FIPAV zdolność uniemożliwienia innym organom, które należą do systemu sportowego i przestrzegają obowiązujących zasad, organizacji jakiekolwiek imprez plażow.

źródło: La Gazzetta dello Sport, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved