Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Denis Kaliberda dołącza do Berlin Recycling Volleys

Denis Kaliberda dołącza do Berlin Recycling Volleys

fot. Katarzyna Antczak

Denis Kaliberda, po kilkumiesięcznej przerwie od gry, zdecydował się dołączyć do Berlin Recycling Volleys. Niemiecki przyjmujący ma pomóc aktualnemu wiceliderowi Bundesligi wobec kontuzji Samuela Tuii i Robina Baghdady’ego. W drużynie z Berlina będzie występował do końca sezonu.

Denis Kaliberda, przyjmujący reprezentacji Niemiec, z którą zdobył m.in. brąz mistrzostw Świata w 2014, po krótkiej przerwie od siatkówki wraca do gry. 20 grudnia zadebiutuje w barwach Berlin Recycling Volleys. Wicelider Bundesligi musiał sobie radzić do tej pory bez kontuzjowanych Samuela Tuii oraz Robina Baghdady’ego i wsparcie Kaliberdy jest im bardzo potrzebne.Niemiecki siatkarz, który w przeszłości grał m.in. w Jastrzębskim Węglu, był w obecnym sezonie bez klubu po tym, jak rozstał się z Leo Shoes Modena po dwóch latach gry. – Odpoczynek od siatkówki pasował do moich obecnych warunków życiowych. Po wybuchu pandemii koronawirusa w marcu nie miałem żadnych odpowiednich ofert. Zostałem ojcem w listopadzie ubiegłego roku, a od kwietnia jestem z powrotem w Berlinie. Moja żona może tu pracować, a ja opiekować się naszym małym synkiem. Urlop rodzicielski był również dobry dla mojego organizmu. Czuję się świeżo – powiedział Kaliberda. Podkreśla on również wysoki poziom zespołu, do którego dołącza. – W drużynie są naprawdę dobrzy zawodnicy. Moje wrażenia są bardzo pozytywne – dodał siatkarz, który jest wychowankiem berlińskiego klubu.

Zadowolenia z transferu nie ukrywa również trener BR Volleys. – Denis trenował z nami przez kilka dni, co szybko go przekonało. Z pewnością może nam w tej sytuacji pomóc. Jeśli w którymś momencie wszyscy gracze będą znowu zdrowi i sprawni, to będziemy mogli trenować z całą drużyną na poziomie, który wcześniej nie był możliwy – powiedział Cedric Enard.

30-letni przyjmujący podpisał z berlińskim klubem kontrakt do końca obecnego sezonu.

 

źródło: berlin-recycling-volleys.de, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved