Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dejan Vincic przenosi się za granicę

Dejan Vincic przenosi się za granicę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Dejan Vincic opuści zespół Czarnych Radom. Nie był jednak znany kierunek przeprowadzki rozgrywającego, który ostatnie trzy sezony spędził w Polsce. Teraz już wiemy, że Słoweniec będzie reżyserem gry czołowej ekipy ligi niemieckiej VfB Friedrichshafen. Z klubem za to żegna się rozgrywający Jakub Janouch.

Vincic jest zachwycony podpisaniem kontraktu z niemieckim klubem i  już nie może się doczekać dołączenia do klubu. – Jestem bardzo dumny i cieszę się, że tutaj podpisałem kontrakt. VfB to klub, na który zawsze patrzyłem. Każdy, kto jest związany z siatkówką w jakiejkolwiek formie, zna ten zespół ze wspaniałą historią.Słoweniec chce oprócz bycia podstawowym graczem, także wprowadzać do gry młodych zawodników. – Mam nadzieję, że dzięki mojemu międzynarodowemu doświadczeniu mogę pomóc zespołowi, a przede wszystkim młodszym zawodnikom. Ponadto chciałbym pomóc miastu i wszystkim fanom w końcu doprowadzić do przywrócenia mistrzostwa Vfb.

Śledzę Dejana od kilku lat i zawsze był dla mnie interesującym graczem – mówi z kolei Radomir Vemic, klubowy scout. – Kiedy odejście Jakuba Janoucha było już pewne, skontaktowałem się w sprawie Vincica z różnymi zawodnikami i trenerami – wszędzie otrzymał bardzo pozytywne opinie – dodał Vemic, który dba nie tylko o to, żeby zawodnik miał odpowiednie umiejętności, ale także żeby pasował mentalnie do drużyny. – Zgadzamy się w całym zespole trenerskim, że Dejan Vincic jest zarówno bardzo dobrym zawodnikiem, jak i pasuje osobowością do zespołu, dlatego ostatecznie postanowiliśmy sprowadzić go do Friedrichshafen.

Również trener Michael Warm jest bardzo zadowolony z udanego transferu. – Znałem Dejana od wielu lat jako przeciwnika w rozgrywkach reprezentacji i zawsze podobało mi się, jak prowadził swoją drużynę, był liderem. Bardzo się cieszę, że pozyskaliśmy nie tylko świetnego rozgrywającego, ale także własnie lidera, dzięki czemu możemy również współpracować z młodymi, utalentowanymi graczami w zespole.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, vfb-volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę