Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Amerykański przyjmujący odchodzi z Asseco Resovii Rzeszów

Amerykański przyjmujący odchodzi z Asseco Resovii Rzeszów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po dwóch latach spędzonych w Asseco Resovii Rzeszów, klub opuszcza Torey Defalco. W barwach drużyny z Rzeszowa wystąpił w 70 ligowych spotkaniach. Amerykański przyjmujący w niedawno zakończonym sezonie zdobył z rzeszowskim klubem Puchar CEV. W krajowych rozgrywkach jego zespół uplasował się na 4. miejscu, przegrywając rywalizację o brąz z Projektem Warszawa.

Osiągnięcia z rzeszowskim klubem

Torey Defalco dołączył do klubu Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2022/2023, po odejściu z AZS-u Olsztyn. Debiutując w zespole z Podkarpacia, wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. W swoim pierwszym sezonie w ekipie z Rzeszowa zajął 1. miejsce w rankingu MVP zapisując na swoim koncie 11 statuetek dla najlepszego zawodnika meczu. Przez 2 lata wystąpił w Resovii Rzeszów w aż 70 meczach w PlusLidze. Łącznie zdobył 1 084 punkty, w tym 110 blokiem oraz 86 z zagrywki. W niedawno zakończonym sezonie był podstawowym przyjmującym w rzeszowskim zespole. Najwięcej punktów, bo aż 24, dla swojej drużyny wykręcił w meczach przeciwko Treflowi Gdańsk i BOGDANCE LUK Lublin. Świetnie spisywał się również w polu zagrywki, zdobywając najwięcej w jednym meczu aż 5 asów serwisowych.

 

Duży wkład w grę zespołu

Defalco był bardzo ważną częścią drużyny z Rzeszowa przez ostatnie 2 lata. Jego osiągnięcia dla zespołu z Podkarpacia podkreślił prezes Asseco Resovii Rzeszów, Piotr Maciąg. – TJ jest bardzo dobrym zawodnikiem, który wniósł znaczący wkład w grę naszego zespołu w ostatnich dwóch sezonach. Jestem przekonany, że pobyt TJ-a w Asseco Resovii pozwolił mu rozwinąć jego umiejętności siatkarskie. Torey Defalco opuszcza nasz klub jako lepszy zawodnik, który jednak wciąż musi pracować nad aspektem mentalym.  Z pewnością rozwój w tym obszarze przybliży go do ścisłego grona najlepszych przyjmujących na świecie. Dziękuję Toreyowi za wszystko, co zrobił dla naszej drużyny w ciągu dwóch sezonów. Będę trzymał za niego kciuki i życzę mu  powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – przekazał za pośrednictwem strony internetowej Asseco Resovii Rzeszów, prezes Maciąg.

 

Powołanie do kadry Stanów Zjednoczonych

Amerykański przyjmujący dostał w tym roku powołanie do reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Siatkarską Ligę Narodów. Już w przyszłym tygodniu zawodnicy z USA wystąpią w pierwszym turnieju w tureckiej Antalyi. Amerykanie pierwszy mecz rozegrają 22 maja z reprezentacją Polski. Podczas pierwszego turnieju fazy interkontynentalnej ich przeciwnikami będą jeszcze: gospodarze, Francuzi i Bułgarzy. Oprócz Toreya Delfalco w kadrze Stanów Zjednoczonych znaleźli się również inni zawodnicy znani z PlusLigi, m.in. Taylor Averill, David Smith oraz Erik Shoji.

 

Zobacz również:

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: assecoresovia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved