Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Debiut Davide Gardiniego we Włoszech

Debiut Davide Gardiniego we Włoszech

fot. FIVB

Sezon przygotowawczy 2022/23 w Padwie rozpocznie się we wtorek 9 sierpnia, a jedną z nowych twarzy drużyny trenera Jacopo Cuttiniego będzie Davide Gardini. Atakujący urodzony w 1999 roku, po doświadczeniach zdobytych w Club Italia i NCAA (liga uniwersytecka w Stanach Zjednoczonych), wylądował w Padwie. Tutaj zagra swój pierwszy sezon w Serie A.

– Zacząłem grać dość późno, mając 14 lat i to nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Wcześniej spędziłem 8 lat w piłce nożnej i dopiero po przybyciu do Club Italia zdałem sobie sprawę, że w siatkówce mogę coś osiągnąć. Tym bardziej po pierwszych powołaniach do kadry zacząłem w to wierzyć – powiedział Davide Gardini.Kluczowa dla Davide była zmiana sportu, ale nie tylko, ponieważ przeprowadzka na uniwersytet do Stanów Zjednoczonych była fundamentalnym krokiem w jego rozwoju. – Zawsze postrzegałem możliwość wyjazdu na studia do Ameryki jako okazję do wykorzystania. Klasyczne „teraz albo nigdy”, ponieważ bardzo chciałem mieć takie doświadczenie, a także dlatego, że jestem wielkim fanem USA, podejścia do sportu na polu akademickim i poza nim. Tam zawodnik jest popychany do uprawiania sportu i wspierany w tych działaniach przez profesorów. Aktywność sportowa jest postrzegana jako wartość dodana i jest nagradzana, jeśli osiągane są dobre wyniki. Jasne jest, że okres adaptacyjny jest konieczny na początku, ponieważ bycie tak daleko od domu nie może być od razu łatwe, ale doświadczenie w Club Italia bardzo mi pomogło z tego punktu widzenia.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę