Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Woch dołączył do AZS-u Olsztyn

Dawid Woch dołączył do AZS-u Olsztyn

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Na swoim koncie ma m.in. tytuły mistrza świata kadetów oraz mistrza Europy juniorów. Dawid Woch w nowym sezonie zasili szeregi Indykpolu AZS Olsztyn. – Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ widzę w tym klubie szanse na bardzo duży rozwój – przyznaje siatkarz.

Dawid Woch urodził się 16 maja 1997 roku w Częstochowie. Mierzący 198 cm środkowy pierwsze kroki w siatkówce stawiał w miejscowym AZS. Sportowiec ma za sobą naukę i grę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Razem z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, zdobył mistrzostwo świata i Europy kadetów (2015) oraz mistrzostwo Europy juniorów (2016).

Debiut na plusligowych parkietach nastąpił w 2016 roku, kiedy to Woch bronił barw MKS Będzin. W kolejnym sezonie młody środkowy spróbował swoich sił za granicą, a dokładniej w lidze francuskiej, gdzie był zawodnikiem Nice VB (2017-2018). Po roku spędzonym na obczyźnie, zawodnik wrócił do Polski, aby walczyć o ligowe zwycięstwa dla GKS Katowice (2018-2019), a w minionym sezonie dla BKS Visły Bydgoszcz.

Młody i utalentowany sportowiec, w nowym sezonie będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności kibicom na Warmii i Mazurach. W sezonie 2020/2021, Dawid Woch zasili szeregi Zielonej Armii. – Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ widzę w tym klubie szanse na bardzo duży rozwój – przyznaje Dawid Woch. – Będzie to kolejny krok w mojej przygodzie z siatkówką. Na tą decyzje miało wpływ kilka argumentów, ale jednym z kluczowych była postać trenera Daniela Castellaniego oraz zawodnicy, którzy będą tworzyć cały zespół. Są to młodzi i ambitni zawodnicy, dlatego myślę, że stworzymy fajną grupę, która powalczy o wyższe cele.  

–  Trener Daniel Castellani poprosił władze Klubu, aby w nowym sezonie, w składzie Indykpolu AZS Olsztyn było czterech środkowych. Dawid Woch będzie jednym z nich. Myślę, że zapowiada się interesująca rywalizacja na środku siatki. Wierzę, że przy jednym z najlepszych trenerów na świecie, Dawid ma szansę w Olsztynie zrobić bardzo duży postęp – mówi Tomasz Jankowski, prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved