Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Pawlun nowym rozgrywającym Projektu Warszawa

Dawid Pawlun nowym rozgrywającym Projektu Warszawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dawid Pawlun został nowym zawodnikiem Projektu Warszawa. 21-letni siatkarz zastąpił w składzie stołecznych kontuzjowanego Macieja Stępnia i wraz z Janem Firlejem będzie występował na pozycji rozgrywającego.

Dawid Pawlun jest wychowankiem Trefla Gdańsk, w którego barwach zdobywał wiele medali w kategoriach młodzieżowych. W 2020 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw Polski juniorów. W ostatnich dwóch sezonach urodzony w 2001 roku siatkarz występował na zapleczu PlusLigi w drużynie KPS Siedlce.– Cieszę się będę mógł reprezentować barwy stołecznego klubu. Nie mogę doczekać się nowego sezonu w Projekcie Warszawa – powiedział 21-letni Dawid Pawlun.

Imponująco prezentuje się młodzieżowe reprezentacyjne CV nowego zawodnika Projektu Warszawa. Razem z kadrą biało-czerwonych prowadzoną przez Daniela Plińskiego mierzący 198 cm rozgrywający osiągnął trzecie miejsce na mistrzostwach świata U-21 (2021) oraz zdobył brązowy medal mistrzostw Europy U-22.

Dawid dołączył do nas w „trybie awaryjnym” po kontuzji Macieja Stępnia i wiążemy z nim duże nadzieje w roli zmiennika Jana Firleja. To ambitny i pracowity zawodnik z dobrymi warunkami fizycznymi oraz ze sporymi sukcesami w reprezentacjach młodzieżowych prowadzonych przez Daniela Plińskiego. Przed Dawidem jeszcze dużo nauki, którą będzie mógł czerpać od naszych doświadczonych zawodników i trenera. Myślę, że niezależnie od okoliczności tych przenosin, nasza współpraca będzie dobra zarówno dla klubu jak i samego zawodnika – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Dawid Pawlun jest kolejnym wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. 21-letni siatkarz zastąpił Macieja Stępnia, który na początku przygotowań doznał kontuzji, która eliminuje go z gry w tym sezonie. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Niels Klapwijk i Kevin Tillie.

Sztab trenerski Projektu Warszawa będą tworzyć trener Roberto Santilli, drugi trener Piotr Graban oraz asystent trenera Marcin Lubiejewski. W sztabie będą również trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta Robert Kozłowski, statystyk Bartosz Kaczmarek oraz kierownik drużyny Jakub Korpak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2022/2023

źródło: Projekt Warszawa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę