Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dawid Murek wraca do siatkówki – w roli trenera

Dawid Murek wraca do siatkówki – w roli trenera

fot. #VolleyWrocław

Wielokrotny reprezentant kraju i legenda polskiej siatkówki – Dawid Murek – powraca do sportu w zupełnie nowej roli. 42-latek od nowego sezonu będzie drugim trenerem #VolleyWrocław, zastępując na tym stanowisku Tomasza Kowalskiego.

Dawid Murek do Wrocławia przyjeżdżał w ostatnich latach jako kibic i… zawodnik. Byłego siatkarza można było spotkać w Orbicie, gdzie obserwował grę swojej córki, Natalii, broniącej barw #VolleyWrocław. W sezonie 2018/2019, jeszcze w hali przy ulicy Krupniczej, Murek występował z pierwszoligowym wtedy AZS-em Częstochowa, przeciwko wrocławskiej Gwardii. I choć legendarny siatkarz nie ogłosił oficjalnie zakończenia zawodniczej kariery, od roku nie pojawiał się na ligowych parkietach.Sezon 2020/2021 będzie jednak czasem powrotu Dawida Murka do siatkarskich zmagań. 42–latek, razem z pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław, Wojciechem Kurczyńskim, będzie walczył o powrót wrocławskich siatkarek do najlepszej ósemki w Polsce. – Otrzymałem dobrą propozycję ze strony władz klubu. Długo się nie zastanawiałem. Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny – powiedział Dawid Murek, drugi trener #VolleyWrocław.

Jako zawodnik, Dawid Murek występował w topowych klubach Plus Ligi (Jastrzębskim Węglu, Skrze Bełchatów, AZS-ie Częstochowa), z którymi wielokrotnie zdobywał medale rozgrywek. Krążków z seniorską reprezentacją nie zdobywał, choć w biało-czerwonych barwach wystąpił w sumie 277 razy, w tym na najważniejszych sportowych imprezach – igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. – Karierę sportową zakończyłem rok temu. Buty zawieszone, ale teraz wracam w nowej roli i cieszę się z tego. Cieszę się na współpracę z Wojtkiem. Wiem, że mamy perspektywiczną drużynę, którą udało się zbudować na kolejny sezon. Wiem także, że #VolleyWrocław to bardzo dobrze zorganizowany klub, wiele dobrego powiedziała mi Natalia, wiele dobrego widziałem z obserwując klub z trybun, gdy przyjeżdżałem na mecze do Wrocławia – dodał Dawid Murek.

– Nie ukrywam radości z tego, że Dawid zostaje członkiem naszej zielonej rodziny. Przymierzaliśmy się chwilę do tej decyzji, ale zgodnie doszliśmy do wniosku, że warto postawić na takie rozwiązanie. Dawid, jako reprezentant Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski, będzie swoim doświadczeniem wspierał Wojtka i mam nadzieję, że z takiego połączenia wyjdą kolejne sukcesy naszego klubu – tak transfer Dawida Murka do #VolleyWrocław skomentował Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Dawid Murek jest pierwszą nową twarzą w sztabie szkoleniowym #VolleyWrocław na sezon 2020/2021. Do tej pory z drużyną na kolejny sezon zdecydowali się zostać: pierwszy trener, Wojciech Kurczyński, statystyk Patryk Gosztyła oraz cztery siatkarki – Natalia Murek, Aleksandra Gancarz, Karolina Pancewicz i Karolina Fedorek.

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę