Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dawid Murek: To nobilitacja do ciężkiej pracy i kształcenia się jako trener

Dawid Murek: To nobilitacja do ciężkiej pracy i kształcenia się jako trener

fot. Łukasz Krzywański

Jak już informowaliśmy #VolleyWrocław postanowił nie szukać nowego szkoleniowca i rolę pierwszego szkoleniowca objął Dawid Murek. Od początku tego sezonu pełnił funkcję drugiego trenera, pomagając Wojciechowi Kurczyńskiemu. – Cieszę się, że zostałem bardzo ciepło przyjęty przez dziewczyny, które z każdym treningiem pokazują wielkie zaangażowanie i chęć do pracy. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele radosnych chwil, a ta chęć do pracy, o której wspomniałem tylko napawa mnie optymizmem – mówił Dawid Murek. 

Dawid Murek to niekwestionowana legenda polskiej siatkówki. 43-latek to jeden z najlepszych polskich siatkarzy ostatnich lat, trzykrotny mistrz Polski, mający na koncie 277 oficjalnych występów w reprezentacji kraju. Jeszcze do 2019 roku grał w barwach AZS Częstochowa.Od sezonu 2020/2021 w TAURON Lidze pełnił funkcję drugiego trenera #VolleyWrocław. Przed świętami z prowadzenia wrocławskiego zespołu zrezygnował Wojciech Kurczyński. W meczu z E.Leclerc Radomką #VolleyWrocław poprowadził właśnie Dawid Murek. Dolnoślązaczki po zaciętym, pięciosetowym pojedynku przegrały 2:3,  zdobywając tym samym jeden cenny punkt z wyżej notowanymi rywalkami. W Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet – I Memoriale im. Lecha Kaczyńskiego – Murek oficjalnie zadebiutuje w roli pierwszego szkoleniowca.

 Dziękuję Prezesowi Jackowi Grabowskiemu za zaufanie i możliwość prowadzenia zespołu jako pierwszy trener. Jest to dla mnie bardzo duże wzywanie, ale jednocześnie nobilitacja do ciężkiej pracy i kształcenia się jako trener. Cieszę się, że zostałem bardzo ciepło przyjęty przez dziewczyny, które z każdym treningiem pokazują wielkie zaangażowanie i chęć do pracy. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele radosnych chwil, a ta chęć do pracy, o której wspomniałem – tylko napawa mnie optymizmem – powiedział Dawid Murek, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Dlaczego na taki ruch zdecydował się prezes wrocławskiego klubu? – Rozpatrywaliśmy kilka wariantów na to, jak poprowadzić naszą drużynę po rozstaniu z Wojtkiem Kurczyńskim. Po analizie doszliśmy do wniosku, że damy szansę Dawidowi. Już w ostatnim meczu pokazał jak żyje tym, co dzieje się na boisku i jak dobrze wpływa to na zespół. Liczę, że dzięki temu wyzwaniu Dawid rozwinie się jeszcze bardziej i jako człowiek, i przede wszystkim jako trener – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wrocławianki pod wodzą Dawida Murka kolejny mecz w lidze zagrają już w przyszłym roku. Rywalem Enea PTPS Piła, a spotkanie zaplanowano na 11 stycznia.

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved