Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dawid Murek: Cały czas idziemy do przodu

Dawid Murek: Cały czas idziemy do przodu

W przerwie świąteczno-noworocznej siatkarki #VolleyWrocław rozegrały turniej w Częstochowie. W finale I Memoriału Lecha Kaczyńskiego wrocławianki 3:0 pokonały Jokera Świecie. – Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty. To, że wynik jest fajny cieszy, bo to zawsze buduje zespół. Atmosfera się poprawia i z tego się cieszę najbardziej. Również jestem dumny z tego, że dziewczyny robią postęp, cały czas idziemy do przodu. W finale pokazaliśmy jakość, pewność siebie na boisku – komentował wygraną Dawid Murek, szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska.

W przerwie od TAURON Ligi #VolleyWrocław nie próżnował, wziął udział w Memoriale Lecha Kaczyńskiego i wygrał całą rywalizację. – Jestem dumna, że po latach mogłam wrócić do naszego rodzinnego miasta i grać w hali, której grał Dawid Murek. Bardzo mi się podobało, że moja Częstochowa stanęła na wysokości zadania, turniej był świetnie zorganizowany, nie miałyśmy na co narzekać. Wszystko było tak, jak trzeba. Przy okazji udało nam się jeszcze wygrać ten turniej i bardzo się cieszymy – oceniła całe zmagania Natalia Murek, która pochodzi właśnie z Częstochowy, gdzie lata swojej kariery zawodniczej spędził jej tata Dawid Murek.

Były reprezentant Polski niedawno został pierwszym trenerem wrocławskiej drużyny, zastępując na tym stanowisku Wojciecha Kurczyńskiego. – Ja ze strony sportowej, trenerskiej, jestem bardzo zadowolony z zespołu. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty – ocenił swoje podopieczne Dawid Murek. Zwycięstwo w turnieju z pewnością poprawia morale drużyny. – To, że wynik jest fajny cieszy, bo to zawsze buduje zespół. Atmosfera się poprawia i z tego się cieszę najbardziej. Również jestem dumny z tego, że dziewczyny robią postęp, cały czas idziemy do przodu – zapewnił szkoleniowiec wrocławianek.

W finale bez straty seta pokonały one Jokera Świecie. – W finale pokazaliśmy jakość, pewność siebie na boisku. To naprawdę buduje i cieszę się już na następne dni, które są przed nami. Teraz jest chwila przerwy, odsapnięcia. Spotykamy się za jakiś czas, zaczynamy mocną i ciężką pracę. Czekają nas naprawdę trudne mecze w TAURON Lidze – zapowiedział Dawid Murek. #VolleyWrocław kolejny mecz w lidze rozegra 11 stycznia w Pile, gdzie zmierzy się z outsiderem tabeli.

źródło: opr. własne