Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dawid Krupa: W akademii mamy wiele zdolnej i zaangażowanej młodzieży

Dawid Krupa: W akademii mamy wiele zdolnej i zaangażowanej młodzieży

fot. ZAKSA Strzelce Opolskie

Gdy emocje już opadły, a wszystkie karty w 2. lidze mężczyzn zostały rozdane, czas na podsumowanie sezonu w wykonaniu trenera ZAKSY Strzelce Opolski, Dawida Krupy. Podsumowanie sezonu, który z całą pewnością ZAKSA może zaliczyć do udanych zarówno od strony sportowej, jak i #ModyNaSiatę, która zapanowała w Strzelcach Opolskich.

Trenerze – 22 ligowe spotkania, 50 punktów i bardzo udany występ w Pucharze Polski. Czy możemy założyć, że jesteś zadowolony z debiutu w roli pierwszego trenera?Dawid Krupa: – Oj tak, zdecydowanie! Przede wszystkim zadowolony jestem z faktu, że udało nam się stworzyć mocny, zgrany zespół wyróżniający się na tle innych. Z 22 ligowych spotkań wygraliśmy aż 17 i byliśmy o krok od awansu do kolejnej rundy. Lepszego debiutu w roli pierwszego trenera nie mogłem sobie wymarzyć.

No właśnie – ten „krok od awansu” to dokładnie jeden punkt, który dzielił was i zespół z Wielunia, który ostatecznie awansował do turnieju półfinałowego. Pozostał niedosyt, czy mimo to ten sezon powinniście zaliczyć do udanych?

– Wiadomo, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Na początku sezonu nie zakładałem nawet takiego rezultatu, chciałem tylko stworzyć solidny, młody i perspektywiczny zespół. W trakcie sezonu pojawił się temat awansu do półfinałów, ale nie był on naszym celem. Nie ukrywam natomiast, że im bliżej końca rundy zasadniczej, tym bardziej wszyscy zaczęliśmy wierzyć, że jest to bardzo osiągalne. Jestem dumny z chłopaków, że nie odpuścili do „ostatniej piłki” i pomimo tego, że do ostatniego meczu drużyny z Wielunia nie wiedzieliśmy, kto awansuje, to i tak na każdym treningu dawali z siebie 100%. Teraz na spokojnie analizując, mogę śmiało uznać ten sezon za bardzo udany.

Możemy założyć, że ten „młody i perspektywiczny zespół” to jedna z najmłodszych drużyn w drugoligowych lub nawet we wszystkich rozgrywkach siatkarskich w Polsce. Ciężko pracuje się z tak młodymi chłopakami?

– Uważam, że praca z każdym zespołem jest inna i na swój sposób ciężka. Pamiętajmy, że jest to zbiór 14 zupełnie różnych charakterów. Każdy z tych chłopaków chciał grać, rozwijać się i dostawać swoje szanse na boisku. To jest całkowicie logiczne i zrozumiałe, ponieważ są dopiero na początku swojej kariery. Ja z tej fantastycznej drużyny musiałem wybierać tych, którzy moim zdaniem będą się na boisku uzupełniali najlepiej. Trener odpowiada za wynik całego zespołu i całą odpowiedzialność bierze na siebie. Nieraz niełatwo było pogodzić te dwie kwestie. Mimo to, będę bardzo miło wspominał ten sezon. Wydaje mi się, że udało mi się z chłopakami wytworzyć bardzo dobry klimat w zespole i utrzymywać świetne relacje, a na tym zależało mi najbardziej.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że tegoroczny sztab szkoleniowy zbudowany był z osób pochodzących z Akademii siatkówki AS, która działa naprawdę prężnie – czy ten trend będzie kontynuowany? Przyglądasz się zawodnikom, którzy mogliby zasilić w przyszłości pierwszą drużynę w roli zawodników lub zasilić sztab?

– W tym sezonie funkcje asystenta trenera objął wychowanek naszej akademii Kuba Korjat. Byłem przekonany, że idealnie sprawdzi się w tej funkcji i nie zawiodłem się. Zdecydowanie jest to kierunek, w którym chcemy pójść, ponieważ uważamy, że w akademii mamy wiele zdolnej i zaangażowanej młodzieży – to na nich w przyszłości chcemy bazować. Regularnie obserwuję naszą młodzież na treningach i już dostrzegam kilka talentów. Zdecydowanie nasi trenerzy w akademii wykonują kawał dobrej roboty.

Warto wspomnieć również o kibicach, którzy pojechali za nami na każdy wyjazd w tym sezonie, a występy przed własną publicznością były czystą przyjemnością. Zaskoczyło cię ich zaangażowanie?

– Bardzo. Byli z nami w najlepszych chwilach, podczas wygranych spotkań, ale również w ciężkim dla nas czasie. Wszędzie czuliśmy się, jakbyśmy grali u siebie. Napędzało nas to, że mieliśmy dla kogo wygrywać i niejedno wyjście z opresji zawdzięczamy właśnie im. Przed każdym meczem powtarzałem chłopakom w szatni, aby uwierzyli w siebie, tak jak nasi kibice w nas wierzą. Jestem dumny, że mogę być częścią tej siatkarskiej rodziny.

źródło: ZAKSA Strzelce Opolskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę