Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dawid Krupa: Brakuje nam tylko momentami regularności

Dawid Krupa: Brakuje nam tylko momentami regularności

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za ZAKSĄ Strzelce Opolskie już siedem ciężkich tygodni przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu 2022/2023. W ich trakcie  drużyna rozegrała cztery mecze sparingowe z ligowymi rywalami – KPS Chełmcem Wałbrzych, Tygrysami Strzelin i MCKiS Jaworzno, które zakończyły się dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami. – Śmiało mogę stwierdzić, że zrobiliśmy dosłownie wszystko, aby w jak najlepszym stopniu przygotować się do nadchodzącego sezonu. Od przyszłego tygodnia schodzimy z ilości jednostek treningowych, jak również z obciążeń siłowych – mówił w klubowym serwisie trener zespołu Dawid Krupa. 

ZAKSA Strzelce Opolskie sezon 2022/2023 rozegra na parkietach II ligi, ale ma za sobą intensywne przygotowania do nowego sezonu.– Jesteśmy po bardzo ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym. Śmiało mogę stwierdzić, że zrobiliśmy dosłownie wszystko, aby w jak najlepszym stopniu przygotować się do nadchodzącego sezonu. Od przyszłego tygodnia schodzimy z ilości jednostek treningowych, jak również z obciążeń siłowych. Jestem bardzo zadowolony z tego, jakim zaangażowaniem wykazali się moi zawodnicy w tym ciężkim okresie. Rozegraliśmy już 4 spotkania kontrolne, które ukazały nasze mocne strony i te, nad którymi zdecydowanie musimy jeszcze popracować – mówił trener ZAKSY Strzelce Opolskie Dawid Krupa.

Na tym etapie przygotowań trener ekipy ze Strzelec Opolskich widzi plusy swojej drużyny. – Nie boimy się grać kombinacyjnie i potrafimy dołożyć do tego mocną zagrywkę. Brakuje nam tylko momentami regularności i „chłodnej głowy”. Uważam natomiast, że to przyjdzie z czasem. Bardzo dużą uwagę zwracamy na atmosferę panującą w drużynie, bo bez wątpienia ma to bardzo duży wpływ na naszą grę. – zapowiedział szkoleniowiec ZAKSY.  – Najważniejsze, że na razie obyło się bez większych problemów zdrowotnych – jedynie Michał Hoszman skarżył się na niewielki uraz pleców i z tego powodu przez cały tydzień nie brał udziału w treningach. Wspólnie zdecydowaliśmy, że odpuści grę w meczach sparingowych z zespołem z Jaworzna, ale już od poniedziałku wraca do treningów. Nie mogłem również skorzystać z Jakuba Gawła, który został powołany do kadry Polski i aktualnie przebywa na mistrzostwach Europy U-20. Jesteśmy gotowi na pierwsze spotkanie ligowe i cieszymy się, że rozegramy je przed własną publicznością, której wsparcie czujemy od początku przygotowań – zapowiedział Dawid Krupa.

W dwóch ostatnich meczach kontrolnych ZAKSA Strzelce Opolskie zmierzy się z drużyną Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, a sezon zainauguruje już pierwszego października podejmując przy Kozielskiej 34 beniaminka z Rudzińca.

źródło: ZAKSA Strzelce Opolskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę