Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dawid Konarski: Jeszcze wiele się może wydarzyć

Dawid Konarski: Jeszcze wiele się może wydarzyć

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Czekamy. W tym czasie może się jeszcze wiele wydarzyć, można podpisać kontrakt z innym klubem. Jeśli jednak 15 maja okaże się, że jestem w siódemce wybrańców, to pewnie skorzystam z tej okazji – powiedział Dawid Konarski w magazynie #7strefa. Atakujący reprezentacji Polski wziął udział w drafcie do ligi koreańskiej.

Dawid Konarski zgłosił chęć gry w koreańskiej V-League. Atakujący znalazł się w gronie 40 zawodników, spośród których siedem klubów będzie mogło wybrać po jednym i podpisać z nim kontrakt. W magazynie #7strefa opowiedział o przyczynach zgłoszenia się do draftu w Korei Południowej.Na pewno jest to ciekawe miejsce do grania, ale nie ma się co oszukiwać – główną przyczyną była kwestia finansowa. Pytania o wzięcie udziału w drafcie do ligi koreańskiej pojawiały się już dużo wcześniej. Niezbyt interesował mnie udział w nich w poprzednich sezonach. Polegał on na przyjeździe do Korei, skoszarowaniu zawodników na trzy dni i przeprowadzaniu mini gierek. Wiedziałem od menedżera, że w tym roku draft odbędzie się na innych zasadach. Zostaną wybrani zawodnicy z listy – powiedział Konarski.

Czekamy. W tym czasie może się jeszcze wiele wydarzyć, można podpisać kontrakt z innym klubem. Jeśli jednak 15 maja okaże się, że jestem w siódemce wybrańców, to pewnie skorzystam z tej okazji – przyznał w rozmowie z Polsatem Sport.

Padło pytanie, czy doświadczony siatkarz nie obawia się, że gra w lidze azjatyckiej może zmniejszyć jego szanse na występy w reprezentacji?

Nie obawiam się tego. Jestem już dosyć doświadczonym zawodnikiem i wiem jak zadbać o swoją formę. Gdy w 2018 roku Vital Heynen obejmował reprezentację Polski, grałem w Ziraat Bankasi Ankara. Spytałem się go, czy fakt, że występuję w nie najmocniejszej lidze tureckiej stanowi jakiś problem? Powiedział, że w moim przypadku nie ma to większego znaczenia, bo jestem już doświadczonym siatkarzem. Mam już 31 lat, więc trener nie nauczy mnie od nowa grać w siatkówkę… Liczę się ze zdaniem Vitala, bo cały czas igrzyska są moim głównym celem – zaznaczył atakujący reprezentacji Polski.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved