Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > David Smith zostaje w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

David Smith zostaje w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, dwukrotny zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, który z naszym zespołem sięgał po tytuły mistrza i wicemistrza kraju – David Smith zostaje w Kędzierzynie-Koźlu.

Do zespołu ZAKSY utytułowany reprezentant Stanów Zjednoczonych trafił przed sezonem 2019/2020. Obecny sezon jest więc czwartym Davida Smitha w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie doświadczony środkowy zdobył z tym zespołem niemal wszystkie trofea w klubowej siatkówce. Pierwszym trofeum Davida w barwach ZAKSY był zdobyty w 2019 roku Superpuchar Polski, ten rezultat zespół z amerykańskim środkowym w składzie powtórzy również rok później. W latach 2021-2022 David Smith z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobywał Puchar Polski oraz tytuł wicemistrza i mistrza kraju. To właśnie doświadczony środkowy był częścią drużyny, która odnotowała historyczny sukces – dwukrotnie zdobywając puchar zwycięzcy Ligi Mistrzów (2021, 2022).Sezon 2023/2024 będzie piątym, jaki Amerykanin spędzi w barwach tego klubu, w swojej bogatej karierze siatkarskiej David Smith tylko we Francuskim Tours rozegrał pięć sezonów. Jak przyznaje decyzja o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu na tak długo była jedną z łatwiejszych. – Muszę przyznać, że wyjątkowo dobrze się czuje w Kędzierzynie-Koźlu, w klubie, drużynie. Dla mnie to niesamowite doświadczenie, mam tutaj wszystko czego potrzebuję, rywalizujemy w rozgrywkach na najwyższym poziomie, co pozwala mi się rozwijać. Pamiętam, jak kilka lat temu podpisując swój pierwszy kontrakt z ZAKSĄ żartowałem z moim managerem, że to pewnie tylko na rok. Z tego jednego sezonu zrobił się kolejny i kolejny i tak właśnie zaczął się mój piaty rok w klubie i już mogę się cieszyć na kolejny – podkreślił środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dorobek trofeów Davida Smitha w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle robi wrażenie, jak przyznał środkowy na tym nie zamierza poprzestawać. – Tych kilka lat gry w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle to naprawdę niesamowity czas, wygraliśmy tak wiele i przychodząc tutaj chyba nawet nie marzyłem o takich sukcesach. Dokonaliśmy czegoś niezwykłego, jednak to nie tak, że przed nami nie ma kolejnych wyzwań. Bez wątpienia takim jest kontynuacja tej pracy, utrzymanie tak wysokiego poziomu i zdobywanie kolejnych trofeów. Kiedy utrzymamy tę swoją dobrą dyspozycję mamy szansę iść drogą po kolejne sukcesy. Gdybym miał mówić o celach, jakie sobie stawiam, to przede wszystkim wykonywanie swojej pracy najlepiej jak potrafimy, trzymanie się razem jako drużyna, bo wtedy możemy zdziałać naprawdę wiele. Wierzę, że będziemy cieszyć fanów dalej naszą dobrą grą i przed nami kolejne szanse w walce o trofea – mówiąc o kolejnych celach dodał David Smith.

źródło: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę