Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > David Smith: Mamy wysokie oczekiwania

David Smith: Mamy wysokie oczekiwania

fot. Klaudia Piwowarczyk

David Smith, środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, dołączył już do drużyny wicemistrza Polski i rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi. – Poprzedni sezon był niesamowity. Sam powrót tutaj, wracają emocje, uczucia, które towarzyszyły nam, kiedy zostaliśmy mistrzami Europy. Super jest tutaj wrócić – przyznał siatkarz.

David Smith wrócił już do Kędzierzyna-Koźla po sezonie reprezentacyjnym. Będzie to dla niego trzeci rok gry w barwach ZAKSY. – To mój trzeci okres przygotowań w klubie i muszę przyznać, że jest trochę inaczej. Ten pierwszy był normalny, drugi – pocovidowy, kiedy byliśmy kilka miesięcy bez gry. Teraz miałem trzytygodniową przerwę od ostatniego meczu – zdradził środkowy.Kędzierzyński zespół przygotowania do sezonu 2021/2022 PlusLigi rozpoczął na początku sierpnia w dziesięcioosobowym składzie. – Nasz czas na siłowni jest teraz ciężki, ale tego się spodziewaliśmy. Sztab spisał się świetnie, ułatwiając mi wejście w treningi, w siłownię. Musimy być przytomni i świadomie wchodzić w przygotowania. Oczywiście jestem trochę obolały, ale to jest czas na powrót do siatkarskiej formy, przyzwyczajenie się do ciężarów i wszystkiego, co robimy na boisku, ale to część procesu. Czuję się dobrze i nie mogę doczekać się udziału w meczach towarzyskich. Poprzedni sezon był niesamowity. Sam powrót tutaj, wracają emocje, uczucia, które towarzyszyły nam, kiedy zostaliśmy mistrzami Europy. Super jest tutaj wrócić – przyznał Smith.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla mają w tym roku niezwykle wysoko postawioną poprzeczkę, jednak są gotowi zmierzyć się z presją i nie zamierzają obniżyć lotów. – W tym sezonie nasz cel to wygrać PlusLigę i oczywiście dobrze pokazać się w Lidze Mistrzów. To będzie prawdziwa walka, przy takich zmianach w składzie, jakie nastąpiły. Mamy nowego trenera, jeszcze nie ma niektórych zawodników, biorących udział w mistrzostwach Europy, więc na razie jest trochę inaczej, ale to zdolna drużyna, a ja uwielbiam rywalizować w ich towarzystwie – podkreślił Amerykanin. – Jestem podekscytowany, myśląc co możemy zdziałać razem na boisku i jak wiele osiągnąć. Mamy wysokie oczekiwania, ale niezwykle ważne było to, co zrobiliśmy w poprzednim sezonie – one też były wysokie, mieliśmy cele, ale nigdy nie  było przekonania, że coś musimy, że przegrana to będzie wielka porażka. Skupialiśmy się na tym, co było w danej chwili w zasięgu naszych możliwości, czy to rano, kiedy dawaliśmy z siebie wszystko na siłowni, czy popołudniu na treningach, kiedy wykorzystywaliśmy każdą okazję do kontaktu z piłką. Kiedy przychodził mecz czuliśmy wolność, robiliśmy to, co wytrenowaliśmy – instynktownie, z pamięcią mięśni. To jest coś, o co musimy w tym sezonie powalczyć. Wiemy, że oczekiwania będą, ale mam nadzieję, że z pierwszym meczem przypomnimy sobie, jak to jest – dodał środkowy.

Kędzierzynianie rozpoczną rozgrywki plusligowe 2 października wyjazdowym spotkaniem ze Stalą Nysa. – Każdy wie, że bronimy tytułu mistrza Europy, ale nie możemy brać tego na plecy jako ciężkiego bagażu i ciągnąć go przez każdy kolejny mecz. Musimy być dumni z tego, czego dokonaliśmy w zeszłym sezonie, ale teraz musimy wygrywać każdy kolejny punkt na nowo aż do końca obecnego sezonu – zakończył David Smith.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę