Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > David Mehić: W Polsce dam z siebie wszystko

David Mehić: W Polsce dam z siebie wszystko

fot. odbojka-volleyball.com

Klub LUK Politechnika Lublin postanowił dokonać wzmocnienia na pozycji przyjmującego, a nowym zawodnikiem drużyny został reprezentant Serbii – David Mehić. Serbski zawodnik jest w Lublinie od kilku dni i jak jak przyznał, bardzo się cieszy z tego transferu. – To zaszczyt być tu, w kraju siatkówki i w tym mieście. Bardzo podoba mi się organizacja klubu, miasto i wszystko, co z tym związane. Wierzę, że wszystko będzie dobrze.

David Mehić w dotychczasowej karierze występował przede wszystkim w OK Vojvodinie Nowy Sad, zaledwie na niecały sezon wyjechał do francuskiego Nice VB. To właśnie z serbskim klubem zdobył wszystkie drużynowe trofea.Należą do nich cztery mistrzostwa kraju, dwa srebrne medale i jeden brązowy. Dwukrotnie odbierał Puchar Serbii, a raz Superpuchar. W 2015 roku OK Vojvodina zdobyła natomiast Puchar Challenge. 23-latek jest również reprezentantem swojego kraju. – W zeszłym roku zagrałem z reprezentacją w Lidze Narodów. To było wielkie doświadczenie i cieszę się, że miałem okazję zagrać w drużynie narodowej. Mam nadzieję, że w Polsce dam z siebie wszystko. Młody Serb przyznał, że dzięki podróżom z zespołem narodowym miał okazję do zebrania doświadczenia z uwagi na grę z najlepszymi zawodnikami na świecie.

David Mehić wspomniał o tym, że dzięki Vojvodinie Nowy Sad miał okazję grać na najwyższym szczeblu jeszcze jako nastolatek. – Na poziomie seniorskim gram już 6-7 lat. W Vojvodinie dali mi szansę grać z doświadczonymi zawodnikami. Dawałem z siebie wszystko i zdobyliśmy 4 tytuły z rzędu – podkreślił. – Myślę, że Vojvodina ma jedną z lepszych szkółek dla młodych siatkarzy. Po tym klubie wielu z nich gra poza granicami Serbii i mają naprawdę udane kariery.

Mehić nie ukrywał, że osobą, która przyczyniła się w dużym stopniu do tego, aby  podpisał kontrakt z LUK Politechniką był libero Neven Majstorović. Serb ma świadomość, że celem lublińskiej drużyny jest awans do PlusLigi. – Zrobię wszystko, aby tak się stało – zadeklarował. – Postaram się dać z siebie wszystko w każdym elemencie i mam nadzieję, że to wystarczy. 

Na kim wzoruje się David Mehić jeśli chodzi o pozycję przyjmującego? – Lubię Kubiaka, Juantorenę, Uroša Kovačevicia, jest oczywiście mój idol Nemanja Petrić. Lubię go od dziecka. To dobry zawodnik.

źródło: LUK Politechnika Lublin - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved