Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dariusz Luks: Wszyscy mieliśmy takie same warunki

Dariusz Luks: Wszyscy mieliśmy takie same warunki

fot. Łukasz Krzywański

– Dobrze się stało, że finały mistrzostw Polski juniorów zostaną rozegrane. Będzie to uwieńczenie pracy tych chłopaków, rozpoczętej kilka ładnych lat temu. Dobrze, że szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prezesem Jackiem Kasprzykiem podjęli taką decyzję – powiedział trener Jastrzębskiego Węgla, Dariusz Luks.

Dariusz Luks dodał, że „był przeciwnikiem ustalania kolejności drużyn na podstawie rankingu. Zwyciężył duch sportu”. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla z radością przyjęli decyzję o rozegraniu finałowego turnieju, który odbędzie się od 1 do 5 lipca w Dębicy. – Jastrzębska armia jest gotowa do rywalizacji. NIe ma znaczenia kto ile i jak w ostatnich tygodniach trenował. Wszyscy mieliśmy takie same warunki – podkreślił trener Dariusz Luks.W najbliższych dniach siatkarze z tego rocznika będą zdawali egzaminy maturalne. – U nas sprawa jest jasna. Nauka jest najważniejsza. Każdy maturzysta uczył się tyle ile chciał. Oczywiście niezależnie od tego wszystkiego w mistrzostwach Polski jak zawsze zagramy o najwyższe cele. Nasze zadania są niezmienne. Wychodzimy na boisko, żeby wygrywać – mówi jastrzębski szkoleniowiec.

Turnieje półfinałowe rozegrano na początku marca. Jastrzębski Węgiel wygrał zawody w Gdańsku, pokonując m.in. Trefl Gdańsk SA 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:20). W opinii fachowców oba zespoły będą zaliczały się do faworytów rywalizacji w Dębicy.

W tegorocznych mistrzostwach Polski zagrają Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk SA, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa,  AKS V LO Rzeszów, HEMARPOL Norwid Częstochowa, EKS Skra Bełchatów, UMKS MOS Wola i AZS UWM Olsztyn. Zespoły zostały wyłonione w turniejach półfinałowych w Gdańsku, Wałbrzychu, Częstochowie i Warszawie.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved