Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Fajnie było dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu

Dariusz Luks: Fajnie było dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu

fot. Łukasz Krzywański

– Poprowadziłem Jastrzębski Węgiel w jednym meczu sezonu 2020/2021 i nie przegrałem spotkania. Jestem jedynym trenerem niepokonanym w PlusLidze. Zostałem obdarzony w trudnym momencie zaufaniem prezesa klubu oraz sztabu szkoleniowego. Fajnie było dołożyć swoją małą cegiełkę do tego sukcesu – powiedział Dariusz Luks, który na co dzień pracuje w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel sezon 2020/2021 zakończył mistrzostwem Polski, ale w jego trakcie nie brakowało trudnych chwil w śląskiej drużynie. Kilkukrotnie zmagała się ona z koronawirusem, a w jednym ze spotkań musiał ją poprowadzić Dariusz Luks, który na co dzień pracuje w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. – Poprowadziłem Jastrzębski Węgiel w jednym meczu sezonu 2020/2021 i nie przegrałem spotkania. Myślę, że jestem jedynym trenerem niepokonanym w PlusLidze. Zostałem obdarzony w trudnym momencie zaufaniem prezesa klubu oraz sztabu szkoleniowego z trenerem Gardinim na czele. Fajnie było dołożyć swoją małą cegiełkę do tego sukcesu. Nie mówię, że byłem najważniejszy, ale cieszę się, że udało mi się nie przeszkodzić zespołowi w odniesieniu zwycięstwa – powiedział Dariusz Luks.Kilka szans na grę w zakończonych już rozgrywkach otrzymał Michał Gierżot. Wychowanek Akademii Talentów z dobrej strony pokazał się chociażby w meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki. – Michał Gierżot został MVP tego spotkania. Nie byłoby tak, gdyby zespół nie wystąpił pod dyktando Jurija Gladyra i w reżyserii Lukasa Kampy. Dzięki nim drużyna dobrze zaprezentowała się w trudnych chwilach – dodał doświadczony szkoleniowiec.

Odniósł się on także do debiutu w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów 15-letniego libero Maksymiliana Graniecznego z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. – Jest to tylko potwierdzenie naszej dobrej pracy w Akademii Talentów oraz tego, że mamy dobrą współpracę z pierwszym zespołem. Młodzi chłopcy mają szansę zadebiutowania w PlusLidze – zaznaczył Luks.

Jastrzębski Węgiel w ostatnich latach zawsze był w czołówce PlusLigi, ale zazwyczaj rywalizował o brązowe medale. Na złoto musiał czekać aż 17 lat, bowiem po raz ostatni mistrzostwo Polski śląska drużyna wywalczyła w 2004 roku. – Pamiętam tamte czasy, gdy w przepięknej hali, w której obecnie szkoli się Akademia Talentów, zespół zdobywał mistrzostwo Polski. Wspominam trudne ataki Piotrka Gabrycha, wspaniałe obrony Krzyśka Wójcika. Są to piękne chwile. Dla nich warto żyć – zakończył Dariusz Luks.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę