Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: O każdy punkt będzie niezwykle ciężko

Dariusz Daszkiewicz: O każdy punkt będzie niezwykle ciężko

fot. LUK Politechnika Lublin

LUK Lublin nie zaliczył udanego początku sezonu. Po porażce z mistrzem Polski we własnej hali 1:3, podczas wyjazdowego starcia w 2. kolejce ulegli Ślepskowi Malow Suwałki 0:3. – Ten mecz kompletnie nam nie wyszedł. Zagraliśmy słabe spotkanie. Rywale wygrali zdecydowanie, a wiążąca była skuteczność w ataku. O ile w pozostałych elementach statystyki są na podobnym poziomie, o tyle różnica w elemencie ataku jest miażdżąca i to na naszą niekorzyść – przyznał po spotkaniu Dariusz Daszkiewicz.

Beniaminek PlusLigi zaliczył słaby początek sezonu, jako jedna z czterech drużyn nie ma na swoim koncie nawet punktu. LUK Lublin plasuje się obecnie na trzecim miejscu od końca. W 2. kolejce lublinianie wyrażźnie przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki. – Ten mecz kompletnie nam nie wyszedł. Zagraliśmy słabe spotkanie. Rywale wygrali zdecydowanie, a wiążąca była skuteczność w ataku. O ile w pozostałych elementach statystyki są na podobnym poziomie, o tyle różnica w elemencie ataku jest miażdżąca i to na naszą niekorzyść. Nasza skuteczność została zamknięta na poziomie 44%, a gospodarzy na poziomie 68%. Diametralną różnicą było także wykończenie pierwszej akcji po bardzo dobrym przyjęciu. Po stronie Ślepska było to 83%, u nas 56%. Nie byliśmy w stanie zatrzymać, chociażby Piotrka Łukasika czy atakującego Bartka Bołądzia. W zasadzie kto tam nie atakował, to robił to z ogromną skutecznością i to jest główna przyczyna naszej porażki – podsumował Dariusz Daszkiewicz.Kolejny mecz lublinianie ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem czeka ich starcie z wicemistrzem Polski, który dotychczas jako jedyny nie stracił nawet seta. Spotkanie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na sobotę 16 października na godzinę 17:30. – W PlusLidze nie ma łatwych meczów. Już przed sezonem zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że o każdy punkt będzie niezwykle ciężko. Żebyśmy mogli coś wywalczyć, musimy jako zespół rozegrać bardzo dobre zawody. Owszem, przed nami starcie z klubowym mistrzem Europy, ale nie ma co patrzeć na przeciwnika. Musimy skupić się na sobie i cierpliwie pracować, by krok po kroku doskonalić swoją grę. Mam tylko nadzieję, że w pełnym składzie i bez problemów zdrowotnych – zakończył szkoleniowiec beniaminka z Lublina.

źródło: lkpslublin.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę