Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Był to bardzo trudny mecz

Dariusz Daszkiewicz: Był to bardzo trudny mecz

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę w Lublinie spotkały się dwa zespoły, które w ostatnim czasie zaliczyły serię zwycięstw. Swoją passę podtrzymali gospodarze. LUK Lublin po ciekawym, czterosetowym meczu pokonał Indykpol AZS Olsztyn. – To był zacięty mecz, moim zdaniem bardzo mocno rozegrał się na zagrywce, gdzie i my zagrywaliśmy dobrze i oni. W pewnych momentach po prostu my zagraliśmy lepiej. Może w bloku też wyglądaliśmy minimalnie lepiej od olsztynian. Ten mecz mógł się podobać i oby takich było więcej – powiedział Jan Nowakowski, MVP pojedynku.

 LUK Lubin podtrzymał swoją passę zwycięstw. W sobotę lublinianie po ciekawym spotkaniu pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1. – Bardzo ciężki mecz, dokładnie taki, jakiego się spodziewaliśmy. Zespół z Olsztyna też po serii kilku zwycięstw z rzędu, bardzo mocny przeciwnik, który gładko się z nami rozprawił we własnej hali. Byliśmy żądni rewanżu, wiedzieliśmy, że chcąc zachować szansę na grę w ósemce musimy zagrać dobre spotkanie i wygrać. Był to bardzo trudny mecz. Wiedzieliśmy, że będą decydować niuanse. W pierwszym i czwartym secie decydowały dwa punkty. Najważniejsze, że te ostatnie punkty były dla nas – powiedział po spotkaniu Dariusz Daszkiewicz.

Dla lublinian było to pierwsze zwycięstwo nad olsztynianami od ich awansu do PlusLigi. – Bardzo cieszę się z tej wygranej, ponieważ były to bardzo ważne trzy punkty z zespołem z Olsztyna. Wygrywamy 3:1. To był zacięty mecz, moim zdaniem bardzo mocno rozegrał się na zagrywce, gdzie i my zagrywaliśmy dobrze i oni. W pewnych momentach po prostu my zagraliśmy lepiej. Może w bloku też wyglądaliśmy minimalnie lepiej od olsztynian. Ten mecz mógł się podobać i oby takich było więcej – stwierdził Jan Nowakowski.

W szeregach gospodarzy czterech zawodników miało dwucyfrową zdobycz punktową. Statuetka MVP powędrowała do Jana Nowakowskiego. Siatkarz zdobył 12 punktów z czego aż 5 blokiem i atakował z 64% skutecznością. – Każdy jest zaskoczony, że dostaje statuetkę MVP, tym bardziej w takim meczu, kiedy dobrze grają wszyscy. W tym meczu MVP mógł dostać każdy, dostałem ja, więc bardzo dziękuję za to wyróżnienie, ale tak naprawdę moglibyśmy ją pokroić teraz na czternaście kawałków i rozdać każdemu – przyznał środkowy LUK-u Lublin.

Lublinianie awansowali na 9. miejsce w tabeli, ale mają tyle samo punktów- 28 co obecnie ósmy Indykpol AZS Olsztyn (olsztynianie mają jeden zaległy mecz) oraz 10. PGE Skra Bełchatów. W 20. kolejce LUK Lublin na wyjeździe zagra z GKS-em Katowice. To spotkanie zaplanowano na 13 stycznia.

źródło: LUK Lublin TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę