Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniele Santarelli ogłosił czternastkę Serbek na MŚ

Daniele Santarelli ogłosił czternastkę Serbek na MŚ

fot. FIVB

Reprezentacja Serbii kobiet stanie przed szansą obrony tytułu mistrzyń świata. Podopieczne Danielle Santarellego w środę wylecą do Amsterdamu, gdzie w niedzielę rozegrają pierwsze starcie mundialu. Rywalkami będą Kanadyjki, w fazie grupowej spotkają się jeszcze z USA, Kazachstanem, Niemcami i Bułgarią.

Reprezentacja Serbii kobiet jest wymieniana w gronie faworytów rozpoczynających się w niedzielę mistrzostw świata, w poprzednim czempionacie wywalczyła złoty medal. Był to pierwszy triumf Serbek na mundialu, wcześniej w 2006 r. stanęły na najniższym stopniu podium. Podopieczne Daniele Santarellego w zbliżającym się turnieju trafiły do grupy C, ich rywalkami będą siatkarki  z Kanady, USA, Kazachstanu, Niemiec i Bułgarii.Mistrzostwa świata kobiet rozegrane zostaną w dniach 25 września – 15 października. Gospodarzami turnieju są Polska i Holandia.

Skład reprezentacji Serbii kobiet na mistrzostwa świata:

Rozgrywające: Bojana Drča, Slađana Mirković
Atakujące: Ana Bjelica, Tijana Bošković
Libero: Teodora Pusic, Aleksandra Jegdic
Środkowe bloku: Jovana Stevanović, Mina Popović, Maja Aleksić
Przyjmujące: Brankica Mihajlović, Bjanka Busa, Bojana Milenković, Katarina Lazović, Sara Lozo

źródło: ossrb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę