Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Daniele Santarelli: To lato będzie ważne dla sportu

Daniele Santarelli: To lato będzie ważne dla sportu

fot. cev.eu

Przed wybuchem pandemii koronawirusa i wynikającą z niej przerwą, reprezentacja Chorwacji rozegrała swój ostatni oficjalny mecz w Apeldoorn w Holandii na turnieju kwalifikacyjnym igrzysk olimpijskich w Tokio. Było to w styczniu 2020 roku, a wkrótce potem pandemia siała spustoszenie, anulując wszystkie międzynarodowe zawody zaplanowane na lato 2020.

Dlatego wszyscy z niecierpliwością czekają na nadchodzące lato i powrót sportu reprezentacyjnego w pełnym zakresie. Ta „nowa normalność” nie jest zbyt przyjemna dla żadnego ze sportowców, więc każdy chce wrócić do „starych, dobrych czasów”.Wśród nich jest oczywiście Daniele Santarelli, 39-letni trener chorwackiej reprezentacji kobiet od 2018 roku. Santarelli jest również szkoleniowcem Imoco Volley Conegliano, klubowego mistrza świata z 2019 roku. Włoch nie może się doczekać lata i ponownej współpracy z najlepszymi chorwackimi siatkarkami.

W tych trudnych chwilach, kiedy cały świat sportu cierpi z powodu pandemii, cieszy nas sama myśl, że tego lata zagramy w Chorwacji w mistrzostwach Europy. To dla nas zaszczyt i jesteśmy dumni, że możemy być jednym z gospodarzy tych ważnych zawodów. To lato będzie niezwykle ważne dla sportu w ogóle, a zwłaszcza dla siatkówki. Chorwacki Związek Piłki Siatkowej w ostatnich latach wykonuje dobrą robotę, a EuroVolley będzie prawdziwą nagrodą dla krajowej siatkówki. Zdajemy sobie sprawę, że poziom zawodów będzie niezwykle wymagający i trudny, ale mamy całe lato na przygotowanie się we właściwy sposób, poprzez zawody poprzedzające mistrzostwa Europy, czyli FIVB Challenger Cup i Europejską Złotą Ligę CEV – podkreślił Santarelli.

Lucija Mlinar, 25-letnia przyjmująca, która w tym sezonie gra we włoskiej drużynie Bartoccini Fortinfissi Perugia, również nie może się doczekać, aby zobaczyć w Zadarze swoje koleżanki z drużyny narodowej. – Myślę, że goszczenie fazy grupowej EuroVolley to dla nas wszystkich wielka szansa. Mamy tylko nadzieję, że będziemy mogli zagrać przed naszymi fanami, co byłoby dodatkowym wiatrem z tyłu dla naszej gry. Gra w jednej z grup w Zadarze będzie dobrą promocją dla siatkówki, miasta Zadar, Chorwacji. Dołożymy wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepszy wynik na mistrzostwach Europy, zarówno dla nas indywidualnie, jak i dla całej chorwackiej rodziny siatkówki!

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę