Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Daniel Wolny: Avia postawiła nam trudne warunki

Daniel Wolny: Avia postawiła nam trudne warunki

fot. Katarzyna Pluszyńska - tauron1liga.pl

– Avia postawiła nam trudne warunki, ale naszej drużynie należą się wielkie brawa za całokształt wykonanej pracy  w obu tych spotkaniach – powiedział po wywalczeniu awansu do półfinału TAURON 1. Ligi Daniel Wolny, drugi trener zespołu z Bielska-Białej.

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała potrzebowali dwóch meczów, aby znaleźć się w czołowej czwórce TAURON 1. Ligi. W ćwierćfinale dwukrotnie wykazali wyższość nad Polskim Cukrem Avią Świdnik. Przed play-off nie lekceważyli podopiecznych Witolda Chwastyniaka, bo ci w fazie zasadniczej dwukrotnie napsuli im sporo krwi, urywając po jednym punkcie. – Awansowaliśmy do półfinału, zatem jeden krok został poczyniony. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się to osiągnąć w dwóch meczach w dość przekonującym stylu. Nie ukrywam, że konfrontacja z Avią zawsze była dość trudną przeprawą. Oba nasze mecze w sezonie regularnym kończyły się tie-breakami, co pokazuje, że potencjał tej drużyny był naprawdę spory. Avia postawiła nam trudne warunki, ale naszej drużynie należą się wielkie brawa za całokształt wykonanej pracy  w obu tych spotkaniach – powiedział drugi trener zespołu z Bielska-Białej Daniel Wolny.  Bielszczanie zadowoleni są z faktu, że nie będą musieli rozgrywać trzeciego spotkania ćwierćfinałowego oraz z tego, że na kluczowe mecze w sezonie sztab szkoleniowy będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. – Oprócz wyniku sportowego cieszą nas także inne ważne kwestie w kontekście dalszej walki. Powoli wracamy do pełnej czternastki w kwestii dyspozycyjności. Liczymy, że na najbliższy trening wróci już nasz kapitan, z którego usług w meczu z Avią nie mogliśmy skorzystać. Reagujemy bardzo dobrze w sferze taktycznej na przedmeczowe założenia no i uspokoiliśmy nieco naszych kibiców, którzy mogli czuć mały niepokój po ostatnich dwóch porażkach w sezonie regularnym – dodał członek sztabu szkoleniowego BBTS-u.

Trzej półfinaliści są już znani. Jedynie Mickiewicz Kluczbork wyrównał stan ćwierćfinałowej rywalizacji z Politechniką Lublin. BBTS w kolejnej fazie zmierzy się z Visłą, z którą rywalizował już nie tylko w rundzie zasadniczej, ale także w finale Pucharu Polski TAURON 1. Ligi. – Sporą korzyścią z uzyskanego rezultatu jest także to, że mamy cały tydzień na wykonanie dobrego treningu i analizę taktyczną Visły, która czeka już na nas w półfinale. Mecze te zapowiadają się pasjonująco, biorąc pod uwagę nasze poprzednie batalie – zakończył Daniel Wolny.

źródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę