Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Wszystko w naszych rękach i głowach

Daniel Pliński: Wszystko w naszych rękach i głowach

fot. CEV

– Nasza reprezentacja zagrała bardzo dobre spotkanie. Wytrzymała ciśnienie, a to było kluczowe. Pierwszy set zaczęliśmy nerwowo od trzech zepsutych zagrywek, ale wszystko zaczęło się od zagrywek Kuby Kochanowskiego, który trzy lub cztery razy mocno kopnął na zagrywce i od tego zaczęła się nasza przewaga. Długo w ofensywie utrzymywał nas Bartosz Kurek, który długo trzymał skuteczność powyżej 70%, co się rzadko zdarza – skomentował wygrany przez Polaków ćwierćfinał mistrzostw świata Daniel Pliński.

– Kapitalne zawody rozegrali obaj nasi środkowi. Amerykańscy środkowi przegrali rywalizację na środku. Trzeba pochwalić Aleksandra Śliwkę, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Grał równo, może w ofensywie go za wiele nie było, ale trzymał nam całą obronę i kończył kluczowe piłki, jak choćby piłka meczowa – dodał szkoleniowiec Stali Nysa.Pliński podkreślił kapitalną grę Polaków w całym turnieju i docenił rolę trenera naszej kadry. – Brazylia z meczu na mecz się rozkręca i myślę, że w półfinale będzie gotowa bić się z nami o finał. Polacy są oczywiście faworytami, którzy grają przed własną publicznością, ale przede wszystkim grają od początku na nieprawdopodobnym poziomie. Zaimponował mi też trener. Reagował w każdym secie, widział kto ma problemy i komu trzeba pomóc. '

Na koniec szkoleniowiec pokusił się o wytypowanie faworytów półfinałów. Już wcześniej ocenił, że Polacy powinni sobie poradzić z Brazylią, a w drugim półfinale zdecydowanie stawia na Włochów. – W drugim półfinale Włosi są absolutnymi faworytami, a my będziemy się bić z Brazylią, ale mam wrażenie, że wszystko jest w naszych rękach i głowach.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę