Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Pliński: Polaków i Słoweńców nie trzeba faworyzować

Daniel Pliński: Polaków i Słoweńców nie trzeba faworyzować

fot. CEV

– Powinno decydować to, co się wydarzyło na turnieju. Jesteśmy gospodarzami, ale Polaków i Słoweńców nie trzeba faworyzować, te drużyny same sobie poradzą – stwierdził Daniel Pliński, wicemistrz świata z 2006 roku.

Wiele kontrowersji wzbudza system tegorocznych mistrzostw świata. Zgodnie z nim do pucharowej drabinki współgospodarze zostali przydzieleni z numerem 1 i 2, bez względu na wyniki w fazie grupowej. – System, który wymyśliła światowa federacja, jest dla mnie zły. Nie może być tak, że Polska i Słowenia mają automatycznie rozstawienie na dwóch pierwszych miejscach. Powinno decydować to, co się wydarzyło na turnieju. A tak mogliśmy przecież wyjść z trzeciego miejsca w grupie, a i tak bylibyśmy rozstawieni z numerem dwa. Dla mnie to troszkę chore. Jesteśmy gospodarzami, ale Polaków i Słoweńców nie trzeba faworyzować, te drużyny same sobie poradzą – stwierdził wicemistrz świata z 2006 roku Daniel Pliński.Gdyby nie było udziwnień w regulaminie mistrzostw świata, a pucharowa drabinka odzwierciedlałaby wyniki poszczególnych drużyn w fazie grupowej, to biało-czerwoni z pierwszego miejsca spadliby w ogólnym zestawieniu na trzecie (za Włochów i Serbów). Wówczas w 1/8 finału zmierzyliby się z Kubańczykami, ale już w ćwierćfinale mieliby łatwiejszego przeciwnika, bo czekałby na nich zwycięzca meczu Japonia – Holandia. Zyskała za to Słowenia, która mimo porażki w fazie grupowej z Francją ma autostradę do półfinału. Najpierw bowiem zagra z Niemcami, a w przypadku wygranej trafi na lepszego z pary Holandia – Ukraina.

To najsłabsza czwórka w drodze do półfinału. Z kolei cztery gigantyczne zespoły – Serbia, Argentyna, Brazylia i Iran – walczą o jedno miejsce. Tak się to wszystko ułożyło, musimy się z tym pogodzić. Francuzi muszą pokonać Włochów, my najprawdopodobniej Amerykanów, Brazylijczycy Serbów. Wygląda na to, że Słowenia trafiła najlepiej. Zagra z Niemcami, których gładko pokonała w grupie. Ale trzeba pamiętać, że to jeden mecz. Decyduje o wszystkim, nie ma gdzie odrobić strat – podkreślił były środkowy reprezentacji Polski.

Według niego system rozgrywania poszczególnych turniejów powinien być przejrzysty i niezmienny. Tymczasem FIVB ciągle zmienia zasady, przez co nie są one czytelne dla kibiców. – Przepisy trzeba uściślić, by były jednakowe na każdym turnieju, a nie za każdym razem zmieniane. Naprawdę, moim zdaniem powinniśmy iść w kierunku piłki nożnej. Tam jest wszystko klarowne, uczciwe. Wiadomo, jak wszystko ma wyglądać. A tu zmiany, niepotrzebne faworyzowanie drużyn. Przepisy muszą być przejrzyste – zakończył Daniel Pliński.

źródło: inf. własna, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę