Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Gąsior: Wiedziałem, że moje marzenia mogą się spełnić

Daniel Gąsior: Wiedziałem, że moje marzenia mogą się spełnić

fot. Cerrad Enea Czarni Radom

Daniel Gąsior to jeden z dwóch nowych atakujących szeregach Cerrad Enei Czarnych Radom. Siatkarz przenosi się do PlusLigi po występach na zapleczu ekstraklasy. – Negocjacje to był dość stresujący moment w moim życiu. Trwały około dwóch tygodni, bo dostałem również ofertę z Krakowa, którą musiałem rozważyć. Trwały rozmowy z Czarnymi Radom, musieliśmy czekać, co klub zdecyduje, a w między czasie zespół z Krakowa chciał, abym podpisał kontrakt – zdradził Gąsior w rozmowie z klubowym serwisem.

Atakujący do Radomia przeniósł się z pierwszoligowego AZS AGH Kraków, gdzie mógł pozostać na kolejny sezon. – Negocjacje to był dość stresujący moment w moim życiu. Trwały około dwóch tygodni, bo dostałem również ofertę z Krakowa, którą musiałem rozważyć. Trwały rozmowy z Czarnymi Radom, musieliśmy czekać, co klub zdecyduje, a w między czasie zespół z Krakowa chciał, abym podpisał kontrakt. Wiedziałem, że moje marzenia mogą się spełnić i czekałem na oficjalną decyzję klubu – zdradził zakulisowe rozmowy nowy atakujący Cerrad Enei Czarnych Radom.Dla Daniela Gąsiora gra z klubie z Radomia będzie debiutem w PlusLidze. – To wyzwala we mnie duże emocje i podekscytowanie. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę zaprezentowania się na parkietach PlusLigi. Poziomi ligi i PlusLigi na pewno się różni, zawodnicy są silniejsi, wyżej skaczą. Postaram się jednak jak najlepiej przygotować do rozgrywek, wyciągnąć maksa z treningów, będę podpatrywał tych lepszych ode mnie i jeśli dostanę szansę na boisku, postaram się ją wykorzystać. Każda minuta spędzona na parkietach PlusLigi dla mnie jest jak najbardziej na plus. Skłamałbym jeśli powiedziałbym, że nie ma lekkiego stresiku. Wiadomo, to PlusLiga i to jest to, o co walczyłem w świecie siatkarkim. Presji jednak nie odczuwam, mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony, będę ciężko pracował – zapowiedział bombardier Czarnych i dodał: – W Krakowie z trenerem Andrzejem Kubackim ciężko pracowaliśmy i on nauczył mnie dużego profesjonalizmu.

W klubie nie zabraknie znajomych dla Daniela Gąsiora twarzy. – Jest tu kilka osób, które już znam. Są koledzy z I ligi, są znajomi z młodzieżówki. Wydaje mi się, że zespół jest bardzo fajnie zbudowany i będziemy się bardzo dobrze dogadywać. Jest wielu młodych zawodników, ale również i tych doświadczonych – ocenił nowy podopieczny trenera Roberta Prygla. Z Cerrad Eneą Czarnymi Radom kontrakt podpisał również mistrz świata, Dawid Konarski i to raczej on będzie pierwszym wyborem szkoleniowca. – Będę rywalizował z Dawidem Konarskim i z tego się cieszę, bo to jest siatkarz, od którego mogę się wiele nauczyć. Szczerze mówiąc lepiej nie mogłem sobie tego wymarzyć – zapewnił Daniel Gąsior.

źródło: Czarni TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved