Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Danesi i Bosetti na dłużej w swoich klubach

Danesi i Bosetti na dłużej w swoich klubach

fot. Michał Szymański

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej kluby ligi włoskiej stopniowo ogłaszają składy na nowy sezon. W Saugella Monza drugi sezon z rzędu spędzi środkowa Anna Danesi. W trwającym okienku transferowym pracodawcy nie zmieni również Lucia Bosetti, dla której będzie to czwarty sezon w Savino Del Bene Scandicci.

Anna Danesi jest trzecią zawodniczką ogłoszoną przez Saugella Monza. Wcześniej klub poinformował, że w sezonie 2020/2021 jego barw będą bronić Hanna Orthamnn i Alessia Orro a trenerem będzie Marco Gaspari. Dla Danesi będzie to drugi sezon w tym zespole. Środkowa ma za sobą udany sezon, zdobywając 201 punktów (12 asów, 71 bloków). – Bardzo cieszę się, że mogę zostać w Monzie, biorąc pod uwagę to, że w tym roku klub ponownie buduje bardzo dobry zespół – przyznała siatkarka. – Nie mogę doczekać się powrotu do treningów i pracy z moimi koleżankami z zespołu, by osiągnąć doskonałe wyniki – dodała. – Cieszymy się, że Anna zostaje na kolejny sezon z nami. Jest siatkarką, która pomimo dużego międzynarodowego doświadczenia, jest przekonana, że będzie w stanie poprawić swoje osiągnięcia i znacząco przyczynić się do rozwoju zespołu – skomentował dyrektor sportowy Claudio Bonati.Doświadczona przyjmująca, Lucia Bosetti zdecydowała się przedłużyć kontrakt z Savino Del Bene Scandicci. Jest to kolejna siatkarka, która pozostała w klubie wcześniej na taki krok zdecydowała się między innymi Ofelia Malinov a ważny kontrakt ma Polka – Magdalena Stysiak. Bosetti do Scandicci przeszła z Pomì Casalmaggiore w 2017 roku. Siatkarka ma bogate CV, w swojej karierze zdobywała mistrzostwa Włoch i Turcji, wygrywała Ligę Mistrzyń a wraz z reprezentacją swojego kraju sięgała po medale między innymi mistrzostw Europy i świata. – Jestem bardzo podekscytowana, że mogę zostać na kolejny rok w Savino Del Bene Volley. Kocham to miasto, kibiców, czuję się jak u siebie. Ostatni sezon był skomplikowany, nie udało mi się dać zespołowi tyle, ile chciałam – przyznała przyjmująca.

źródło: opr. własne, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę