Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Damian Wojtaszek: Czuję, że to będzie zgrupowanie z prawdziwego zdarzenia

Damian Wojtaszek: Czuję, że to będzie zgrupowanie z prawdziwego zdarzenia

fot. Patryk Głowacki

1 czerwca w Spale swoje zgrupowanie rozpocznie reprezentacja Polski. Vital Heynen powołał 19 zawodników, którzy się tam zjawią. – Nawet jeśli cały świat wokół zatrzymał się i popadł w kryzys przez pandemię koronawirusa. Vital Heynen już pierwszego dnia da nam do zrozumienia, że igrzyska są za rok i będziemy walczyć o wyjazd na nie – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym libero polskiej kadry, Damian Wojtaszek.

Od połowy marca siatkówka się zatrzymała, ale powoli cały sport się odmraża. W tym reprezentacja Polski. Na początku czerwca w Spale rozpocznie się zgrupowanie kadry. – Przede wszystkim cieszę się, że w końcu na nie przyjedziemy, wrócimy do pracy na normalnych obrotach i poczujemy tę atmosferę. Wreszcie zobaczę kadrowe twarze. Sam nie sądziłem, że aż tak mi tego brakuje. Choć cieszę się, że mogłem spędzić więcej czasu z rodziną, syn rośnie, a ja dawno nie miałem okazji tyle pobyć z bliskimi. Zaczynamy 1 czerwca od testów na obecność koronawirusa – mówił Damian Wojtaszek.Vital Heynen nie ukrywał, że prawdopodobnie to właśnie spośród 19 zawodników powołanych na zgrupowanie wybierze 12, którzy polecą do Tokio. – Nawet jeśli cały świat wokół zatrzymał się i popadł w kryzys przez pandemię koronawirusa. Vital Heynen już pierwszego dnia da nam do zrozumienia, że igrzyska są za rok i będziemy walczyć o wyjazd na nie. To pierwszy krok do Tokio. Czuję, że to będzie zgrupowanie z prawdziwego zdarzenia. Jedziemy przecież do Spały – miejsca kojarzącego się z ciężkimi treningami i kadrową atmosferą – wyjaśnił libero polskiej kadry.

Zgrupowanie z pewnością będzie też przygotowaniem do sezonu klubowego. – Trzeba cały czas być w ruchu, żeby mięśnie nie odczuły różnicy, a powrót do formy nie trwał za długo. Teraz będziemy z powrotem przyzwyczajać się do normalnych obciążeń – ocenił libero Vervy Warszawa. Długo nie było jednak wiadomo w jakiej formie odbędzie się zgrupowanie, bowiem dopiero niedawno zniesiono część obostrzeń. – Wielokrotnie rozmawialiśmy z Vitalem na temat tego jak miałoby wyglądać zgrupowanie, nawet jeśli trudno było określić jakie restrykcje będą obowiązywały w jego trakcie, w ile osób będziemy mogli trenować, czy trenera będzie obowiązywała kwarantanna po przyjeździe do Polski. Każdy z nas zadeklarował, że chce aby zgrupowanie się odbyło i jest chętny do treningów – podkreślił Damian Wojtaszek.

Cała rozmowa Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved