Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Damian Wojtaszek: Czuję, że to będzie zgrupowanie z prawdziwego zdarzenia

Damian Wojtaszek: Czuję, że to będzie zgrupowanie z prawdziwego zdarzenia

fot. Patryk Głowacki

1 czerwca w Spale swoje zgrupowanie rozpocznie reprezentacja Polski. Vital Heynen powołał 19 zawodników, którzy się tam zjawią. – Nawet jeśli cały świat wokół zatrzymał się i popadł w kryzys przez pandemię koronawirusa. Vital Heynen już pierwszego dnia da nam do zrozumienia, że igrzyska są za rok i będziemy walczyć o wyjazd na nie – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym libero polskiej kadry, Damian Wojtaszek.

Od połowy marca siatkówka się zatrzymała, ale powoli cały sport się odmraża. W tym reprezentacja Polski. Na początku czerwca w Spale rozpocznie się zgrupowanie kadry. – Przede wszystkim cieszę się, że w końcu na nie przyjedziemy, wrócimy do pracy na normalnych obrotach i poczujemy tę atmosferę. Wreszcie zobaczę kadrowe twarze. Sam nie sądziłem, że aż tak mi tego brakuje. Choć cieszę się, że mogłem spędzić więcej czasu z rodziną, syn rośnie, a ja dawno nie miałem okazji tyle pobyć z bliskimi. Zaczynamy 1 czerwca od testów na obecność koronawirusa – mówił Damian Wojtaszek.Vital Heynen nie ukrywał, że prawdopodobnie to właśnie spośród 19 zawodników powołanych na zgrupowanie wybierze 12, którzy polecą do Tokio. – Nawet jeśli cały świat wokół zatrzymał się i popadł w kryzys przez pandemię koronawirusa. Vital Heynen już pierwszego dnia da nam do zrozumienia, że igrzyska są za rok i będziemy walczyć o wyjazd na nie. To pierwszy krok do Tokio. Czuję, że to będzie zgrupowanie z prawdziwego zdarzenia. Jedziemy przecież do Spały – miejsca kojarzącego się z ciężkimi treningami i kadrową atmosferą – wyjaśnił libero polskiej kadry.

Zgrupowanie z pewnością będzie też przygotowaniem do sezonu klubowego. – Trzeba cały czas być w ruchu, żeby mięśnie nie odczuły różnicy, a powrót do formy nie trwał za długo. Teraz będziemy z powrotem przyzwyczajać się do normalnych obciążeń – ocenił libero Vervy Warszawa. Długo nie było jednak wiadomo w jakiej formie odbędzie się zgrupowanie, bowiem dopiero niedawno zniesiono część obostrzeń. – Wielokrotnie rozmawialiśmy z Vitalem na temat tego jak miałoby wyglądać zgrupowanie, nawet jeśli trudno było określić jakie restrykcje będą obowiązywały w jego trakcie, w ile osób będziemy mogli trenować, czy trenera będzie obowiązywała kwarantanna po przyjeździe do Polski. Każdy z nas zadeklarował, że chce aby zgrupowanie się odbyło i jest chętny do treningów – podkreślił Damian Wojtaszek.

Cała rozmowa Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę