Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Damian Wojtaszek: Było zaangażowanie, było też trochę nerwów

Damian Wojtaszek: Było zaangażowanie, było też trochę nerwów

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

Reprezentacja Polski po o wiele cięższym meczu niż można się było spodziewać pokonała Greków. Biało-czerwoni pewnie wygrali premierową odsłonę, ale potem nie było już tak łatwo. – Cieszymy się z tego kompletu oczek, z naszej strony była wola walki, było zaangażowanie, było też trochę nerwów. To pokazuje, że ten turniej nie należy do łatwych i czasem jakieś niespodzianki się zdarzają – mówił po meczu libero polskiej kadry Damian Wojtaszek. 

Nie tak trzeci pojedynek w fazie grupowej wyobrażali sobie Polacy. Po łatwo wygranym pierwszym secie z niżej notowanymi Grekami biało-czerwoni mocno spuścili z tonu i co prawda wygrali też drugą partię, ale trzecią oddali rywalom, natomiast w czwartej triumfowali dopiero po grze na przewagi, ostatecznie wywalczyli jednak komplet punktów.– Najważniejsze są trzy punkty, że sprawiliśmy radość kibicom, którzy znów nie zawiedli i pojawili się na trybunach. Cieszymy się z tego kompletu oczek, z naszej strony była wola walki, było zaangażowanie, było też trochę nerwów. To pokazuje, że ten turniej nie należy do łatwych i czasem jakieś niespodzianki się zdarzają – ocenił Damian Wojtaszek, który nie ukrywał, że jego zespół sam trochę podał rękę rywalom. – Reprezentacja Grecji po tym jednym secie, który wygrała, poczuła luz, że może dużo i to przyniosło Grekom rezultat w postaci tego, że trochę nas podenerwowali, ale najważniejsze, że wytrzymaliśmy tę nachalność ze strony rywali, utrzymaliśmy koncentrację – podkreślił libero polskiego zespołu.

Biało-czerwoni są na najlepszej drodze do zajęcia pierwszego miejsca w grupie A, ale przed nimi jeszcze dwa, dość wymagające spotkania. – Na razie nie wybiegamy aż tak daleko w przyszłość. Wiemy, że jedziemy do Gdańska, ale przed nami dwa kolejne mecze. Musimy być dobrze przygotowani na Belgów, którzy są trudnym przeciwnikiem, ale mamy chwilę, żeby się zregenerować – przyznał Wojtaszek i dodał: – Zobaczymy, z którego miejsca awansujemy i na kogo przyjdzie nam trafić z grupy C – ocenił.

W grupie C na razie liderami są Turcy. Libero reprezentacji Polski nie ukrywał, że na razie biało-czerwoni skupiają się na dwóch kolejnych rywalach i choć znają wyniki poszczególnych meczów w pozostałych grupach, to nie analizowali gry potencjalnych przeciwników w fazie pucharowej. – Coś tam wiemy, głównie kto z kim wygrał, ale ja osobiście nie do końca wiem, jak wygląda gra naszych potencjalnych rywali – zapowiedział Wojtaszek. Teraz on i cała drużyna prowadzona przez Vitala Heynena musi skupić się na Belgach, to z nimi biało-czerwoni zmierzą się w poniedziałek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę