Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Wierzbicki: Trzeba zacisnąć zęby i walczyć

Damian Wierzbicki: Trzeba zacisnąć zęby i walczyć

fot. gwardiawroclaw.pl

– Naszym celem w tym spotkaniu będą trzy punkty. Mam nadzieję, że będzie to spokojny mecz, bez większych nerwów – powiedział przed pojedynkiem z Mickiewiczem Kluczbork atakujący Visły Proline Bydgoszcz Damian Wierzbicki.

Wywieźliście 3 punkty ze Spały, ale gospodarze szczególnie w pierwszym secie napsuli wam sporo krwi.Damian Wierzbicki:W pierwszym secie chłopaki ze Spały nam się postawili. Są to młodzi mistrzowie świata, a w ich hali nigdy nie gra się łatwo. Ten set był kluczowy. Rywale mieli w nim swoje szanse, których nie wykorzystali. W kolejnych partiach graliśmy już bardzo dobrze i nie dopuściliśmy do tego, aby przeciwnicy mogli toczyć z nami wyrównaną walkę.

Czyli złamaliście ich psychicznie w pierwszym secie?

– Myślę, że trochę tak. Porażka w pierwszym secie trochę podcięła gospodarzom skrzydła, bo mocno ryzykowali w każdym elemencie i wiele im wychodziło. Praktycznie przez całego pierwszego seta prowadzili, a kiedy go przegrali, to trochę uszło z nich powietrze. Obniżyli oni swoje loty, a druga partia była już bez historii. My z kolei podnieśliśmy nasz poziom gry, a dzięki temu na boisku było dużo bardziej spokojnie.

Od drugiego seta dało o sobie znać wasze większe doświadczenie i boiskowe ogranie?

– To zadecydowało o wyniku w głównej mierze w tym meczu. Wiadomo, że ci młodzi chłopcy jeszcze ciągle się uczą. Urwali seta zespołom z Będzina czy Bielska-Białej, pokonali drużynę z Kluczborka, więc widać, że potrafią grać w siatkówkę. Uważam, że jeszcze wielu rywalom napsują sporo krwi w I lidze.

Mimo że sezon zaczęliście trochę później, to chyba z jego początku możecie być zadowoleni, bo macie na koncie dwa zwycięstwa?

– Jak najbardziej. Bardzo dobry mecz rozegraliśmy u siebie z BBTS-em, czyli drużyną, która będzie w czołówce ligowej. Taka wygrana pozwoliła nam pewniej wejść w kolejne spotkania. Zwycięstwo z SMS-em bez straty seta też jest cenne, bo jak już wspomniałem, kilka drużyn miało kłopoty z tym rywalem. Przed nami mecz z Mickiewiczem Kluczbork. Jesteśmy do niego pozytywnie nastawieni. Mam nadzieję, że zrobimy w nim to, co do nas należy.

No właśnie. Nie ma co ukrywać, że będziecie faworytami tego meczu, tym bardziej, że rywale mają kłopoty kadrowe.

– Naszym celem w tym spotkaniu będą trzy punkty. Mam nadzieję, że będzie to spokojny mecz, bez większych nerwów. A co do kłopotów, to każdy je ma. My również nie jesteśmy w optymalnym składzie. Teraz brakuje nam dwóch zawodników, wcześniej też nie mieliśmy dwóch kadrowiczów. Po prostu trzeba zacisnąć zęby i walczyć.  

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę