Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Wierzbicki trafi do Gwardii Wrocław

Damian Wierzbicki trafi do Gwardii Wrocław

fot. krispol1liga.pl

Wyjaśniła się przyszłość atakującego – Damiana Wierzbickiego. Zawodnika przez pewien czas wiązano z MKS-em Będzin, finalnie do transferu nie doszło. Wierzbicki znalazł jednak nowy klub. Według informacji Strefy Siatkówki atakujący następny sezon spędzi prawdopodobnie w KFC Gwardii Wrocław.

Dwudziestosiedmioletni atakujący miniony sezon spędził w LUK Politechnice Lublin. W drużynie był jedną z czołowych postaci, notując najlepszy dorobek punktowy (449). Sam zespół z Lublina w całych rozgrywkach spisywał się naprawdę dobrze. Po udanym występie Wierzbicki chciał trafić do PlusLigi. Prowadził dość zaawansowane rozmowy z MKS-em Będzin, a klub z Lublina poinformował, że zawodnik chce kontynuować karierę w PlusLidze. Finalnie jednak do podpisania kontraktu nie doszło. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki atakujący najbliższy sezon prawdopodobnie spędzi w KFC Gwardii Wrocław, która niepełny sezon zakończyła na piątym miejscu w tabeli Krispol I ligi mężczyzn.– Prowadziłem rozmowy z kilkoma klubami PlusLigi, jednak nie chciałem podejmować pochopnych decyzji, zwłaszcza w tym trudnym okresie. Pewne kluby odradzali mi też znajomi ze świata siatkówki, sugerując, że ich sytuacja finansowa nie jest najlepsza. Najprawdopodobniej będę nadal występował w I lidze, bowiem zarobki w niektórych klubach są tutaj porównywalne do tych z krajowej elity – przyznał sam zawodnik w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Damian Wierzbicki swoje pierwsze kroki stawiał w Augustowie, skąd trafił do drugoligowego Pronaru Hajnówka. W nim spędził dwa sezony, a na jeden przeniósł się do Pekpolu Ostrołęka. Następnie atakujący przeniósł się z powrotem do Hajnówki i z klubem awansował do pierwszej ligi. Kolejnymi jego klubami był TSV Sanok i Krispol Września, a ostatnio wspomniany LUK. Już w Krispolu Wierzbicki pokazał swoje możliwości, notując bardzo dobry wynik w zdobytych punktach (553). Teraz będzie zdobywał kolejne w barwach wrocławskiego klubu.

Z Gwardii odszedł młody atakujący – Kacper Wnuk, który przeszedł właśnie do MKS-u, z którym rozmawiał też Wierzbicki.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę