Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Wierzbicki trafi do Gwardii Wrocław

Damian Wierzbicki trafi do Gwardii Wrocław

fot. krispol1liga.pl

Wyjaśniła się przyszłość atakującego – Damiana Wierzbickiego. Zawodnika przez pewien czas wiązano z MKS-em Będzin, finalnie do transferu nie doszło. Wierzbicki znalazł jednak nowy klub. Według informacji Strefy Siatkówki atakujący następny sezon spędzi prawdopodobnie w KFC Gwardii Wrocław.

Dwudziestosiedmioletni atakujący miniony sezon spędził w LUK Politechnice Lublin. W drużynie był jedną z czołowych postaci, notując najlepszy dorobek punktowy (449). Sam zespół z Lublina w całych rozgrywkach spisywał się naprawdę dobrze. Po udanym występie Wierzbicki chciał trafić do PlusLigi. Prowadził dość zaawansowane rozmowy z MKS-em Będzin, a klub z Lublina poinformował, że zawodnik chce kontynuować karierę w PlusLidze. Finalnie jednak do podpisania kontraktu nie doszło. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki atakujący najbliższy sezon prawdopodobnie spędzi w KFC Gwardii Wrocław, która niepełny sezon zakończyła na piątym miejscu w tabeli Krispol I ligi mężczyzn.– Prowadziłem rozmowy z kilkoma klubami PlusLigi, jednak nie chciałem podejmować pochopnych decyzji, zwłaszcza w tym trudnym okresie. Pewne kluby odradzali mi też znajomi ze świata siatkówki, sugerując, że ich sytuacja finansowa nie jest najlepsza. Najprawdopodobniej będę nadal występował w I lidze, bowiem zarobki w niektórych klubach są tutaj porównywalne do tych z krajowej elity – przyznał sam zawodnik w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Damian Wierzbicki swoje pierwsze kroki stawiał w Augustowie, skąd trafił do drugoligowego Pronaru Hajnówka. W nim spędził dwa sezony, a na jeden przeniósł się do Pekpolu Ostrołęka. Następnie atakujący przeniósł się z powrotem do Hajnówki i z klubem awansował do pierwszej ligi. Kolejnymi jego klubami był TSV Sanok i Krispol Września, a ostatnio wspomniany LUK. Już w Krispolu Wierzbicki pokazał swoje możliwości, notując bardzo dobry wynik w zdobytych punktach (553). Teraz będzie zdobywał kolejne w barwach wrocławskiego klubu.

Z Gwardii odszedł młody atakujący – Kacper Wnuk, który przeszedł właśnie do MKS-u, z którym rozmawiał też Wierzbicki.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved