Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Sławiak: Jesteśmy pewni tego, że możemy grać na wysokim poziomie

Damian Sławiak: Jesteśmy pewni tego, że możemy grać na wysokim poziomie

fot. Barbara Ilnicka

W ważnym w kontekście sytuacji w dolnej części tabeli meczu Olimpia Sulęcin pokonała Legię Warszawa. Legioniści wygrali pierwszą partię, ale w kolejnych musieli uznać wyższość rywali. – Wyszliśmy w to spotkanie mocno usztywnieni. Szczególnie było to widać w zagrywce, gdzie popełniliśmy bardzo dużo błędów przy zagrywce mało agresywnej. Po pierwszym secie złapaliśmy troszkę więcej spokoju i ochłonęliśmy po trudnym dla nas secie – powiedział po spotkaniu Damian Sławiak.

Na inaugurację 18. kolejki I ligi mężczyzn Olimpia Sulęcin zmierzyła się z Legią Warszawa. Zespoły były sąsiadami w tabeli, dzieliły je zaledwie dwa punkty. Warszawianie są w strefie spadkowej. Pierwszy set obfitował w błędy po obu stronach. W drugiej części inauguracyjnej odsłony legioniści przejęli inicjatywę i wygrali do 18. Od początku kolejnego seta sytuacja zupełnie się odmieniła. To gospodarze narzucili swój styl gry i triumfowali 25:17. W dalszej części meczu fragmentami warszawianie starali się walczyć, ale za każdym razem ostatnie słowo należało do sulęcinian. Niestety podczas spotkania kontuzji doznał Fabian Leitermeier.Wyszliśmy w to spotkanie mocno usztywnieni. Szczególnie było to widać w zagrywce, gdzie popełniliśmy bardzo dużo błędów przy zagrywce mało agresywnej. Po pierwszym secie złapaliśmy troszkę więcej spokoju i ochłonęliśmy po trudnym dla nas secie. Wróciła zagrywka, serie Seweryna Lipińskiego i Igora Suboticia, który trzeba przyznać, że zagrał bardzo dobre zawody. Presja cały czas na zagrywce, czytanie gry. Bartek Michalak w ofensywie na środku zagrał bardzo dobre zawody. Buduje się zespół, drużyna. Po takim spotkaniu jesteśmy pewni tego, że możemy grać na wysokim poziomie i wygrywać mimo tego, że ostatnio było dużo zawirowań w naszym klubie. Jedziemy w sobotę do Spały na kolejne spotkanie i tam też liczymy na przywiezienie do Sulęcina trzech dużych oczek – podsumował pojedynek Damian Sławiak, drugi trener Olimpii Sulęcin.

W niedzielę odbędzie się grany awansem mecz 26. kolejki pomiędzy SMS-em a Olimpią. Siatkarze ze Spały dzień wcześniej zmierzą się z Chemeko-System Gwardią Wrocław w planowym meczu 18. kolejki. Uczniowie SMS-u dotychczas wygrali zaledwie 10 setów i zdobyli 1 punkt w tabeli. Mimo zajmowania ostatniej pozycji w tabeli zespół ze Spały ma zapewnione utrzymanie w lidze.

źródło: opr. własne, zachod.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę