Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Damian Schulz: Jest kilka elementów, które możemy poprawić

Damian Schulz: Jest kilka elementów, które możemy poprawić

PGE Skra Bełchatów w 1/16 Pucharu CEV spotkała się z VK Duklą Liberec. Bełchatowianie odnieśli pewne trzysetowe zwycięstwo, a szansę pokazania się otrzymali gracze, którzy w ligowym sezonie do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji do gry w pierwszym składzie. Najlepiej punktującym siatkarzem w meczu był Damian Schulz, zdobywca 16 oczek. – Zagraliśmy dobrze, ale na pewno moglibyśmy zaprezentować się lepiej. Popełniliśmy kilka błędów w ataku, źle zaczęliśmy drugiego seta, popsuliśmy sporo zagrywek i szliśmy punkt za punkt, to są elementy, które możemy poprawić – skomentował atakujący.

Starcie z Duklą Liberec w pierwszym ustawieniu rozpoczął Damian Schulz, który od samego początku utrzymywał wysoką skuteczność na siatce. Atakujący skończył 14 z 21 piłek (67 procent skuteczności), popełnił jeden błąd i trzy razy został zablokowany. – Cieszymy się, że możemy wchodzić na boisko i prezentować to, co trenujemy. Cieszymy się, że mogliśmy zagrać i wygraliśmy 3:0. Zagraliśmy dobrze, ale na pewno moglibyśmy zaprezentować się lepiej. Popełniliśmy kilka błędów w ataku, źle zaczęliśmy drugiego seta, popsuliśmy sporo zagrywek i szliśmy punkt za punkt, to są elementy, które możemy poprawić. Mamy dużą zaliczkę, ale tak czy siak pojedziemy po to, aby wygrać – skomentował najlepiej punktujący zawodnik środowego starcia. Damian Schulz mecz zakończył z 16 oczkami, do 14 z ataku dorzucił jeszcze 2 blokiem.

Na boisku od pierwszych minut pojawił się również Sebastian Adamczyk. Środkowy również pokazał się z dobrej strony, trzykrotnie zatrzymał rywali na siatce. Dodatkowo skończył 4 z 7 piłek na środku (57 procent skuteczności). – Zagraliśmy dobre spotkanie, od początku staraliśmy się wejść w ten mecz na maksa. Daliśmy z siebie wszystko i możemy się cieszyć, bo wygraliśmy 3:0. Za tydzień chcemy powtórzyć ten rezultat, nie jedziemy oczywiście do Liberca z myślą, że wygraliśmy pierwsze spotkanie bez straty seta, tylko mamy nadzieję, że dostaniemy szansę i ją wykorzystamy – podsumował zawodnik.

Rewanżowe spotkanie 1/16 Pucharu CEV mężczyzn zaplanowano na 9 grudnia w Libercu.

źródło: opr. własne, PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa