Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czwarty z rzędu Puchar Włoch dla Imoco Volley i Joanny Wołosz, genialna Haak

Czwarty z rzędu Puchar Włoch dla Imoco Volley i Joanny Wołosz, genialna Haak

fot. FIVB

Już przed meczem finałowym  Pucharu Włoch było wiadomo, że trofeum zdobędzie polska siatkarka. W starciu tym Prosecco  Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz zagrało z Vero Volley Milano Magdaleny Stysiak.  Ostatecznie mecz pewnie wygrała ekipa z Wołosz w składzie  pozwalając przeciwniczkom na nawiązanie walki jedynie w secie drugi, To piąty Puchar Włoch dla Imoco i czwarty z rzędu. Ekipa trenera Sanrarelliego do Superpucharu Włoch i klubowego mistrzostwa świata dołożyła do kolekcji kolejne trofeum w sezonie 2022/2023.

 Początek meczu był lepszy w wykonaniu zespołu z Monzy (3:0), ale zawodniczki Imoco szybko wyrównały stan rywalizacji 4:4 i powoli zaczęły przechodzić do ofensywy.  Stopniowo podkręcały tempo (9:6), nie zawodziła  liderka Imoco, Isabelle Haak (15:9).  Ekipa Joanny Wołosz przeważała w każdym elemencie, a zwłaszcza w  ataku (23:15).  Ekipa Magdaleny Stysiak, która pojawiła się na boisku w trakcie seta nie była już w stanie nawiązać walki.

W. drugim secie Monza odskoczyła na dwa oczka (0:2), ale Imoco Volley wyrównało na 6:6.  Obie drużyny były cały czas w kontakcie punktowym.  W pewnym momencie to siatkarki Imoco Volley miały dwa oczka zapasu (14:12).  Rywalki jednak nie rezygnowały i szybko odrobiły niewielką stratę, walka trwała w najlepsze (17:17).  W końcówce Imoco wypracowało sobie minimalny bufor bezpieczeństwa (21:19) i dwupunktową zaliczkę dowiozło już do końca. Po dwóch setach Isebelle Haak i Jordan Thompson miały już na koncie po 15 punktów zdobytych dla swoich ekip. Były oczywiście liderkami drużyn.

Imoco Volley z dużym impetem weszło w trzeciego seta (3:0, 6:1). Imoco Volley w  pełni kontrolowało wydarzenia (12:5, 14:8). Ekipa Magdaleny Stysiak mimo woli walki nie potrafiła znaleźć recepty na znacznie lepsze przeciwniczki, a zwłaszcza genialną Isabelle Haak i tym samym czwarty Puchar Włoch z rzędu padł łupem Imoco Volley Conegliano. Zwyciężczynie przeważały zwłaszcza w ataku, lepiej też czytały grę przeciwniczek. Wyróżniała się zwłaszcza Isabelle Haak, zdobywczyni 23 punktów. Miała ona także dobrą 54% skuteczność w ataku. Zasłużenie odebrała po meczu nagrodę MVP. Po drugiej stronie siatki dwoiła się i troiła Jordan Thompson, ale jej 17 punktów nie wystarczyło. Joanna Wołosz grała cały mecz i zdobyła dwa punkty. Magdalena Stysiak weszła na zmianę w pierwszym secie i skończyła jeden atak.

Prosecco  Doc Imoco Conegliano – Vero Volley Milano 3:0
(25:17, 25:23, 25;19)

Składy zespołów: 
Imoco: Plummer (10), Robinson-Cook (10), Squarcini  (6),  Lubian (7), Haak (23), Wołosz (2), DeGennaro (libero) oraz DeKruijf, Gennari,
Vero Volley: Folie (4), Orro,  Thompson (17), Stevanovic (3), Sylla (5), Larson (2),  Negretti (libero) oraz Stysiak (1), Camera, Rettke (2), Davyskiba (5), Candi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę