Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Cztery zespoły zostały w walce o dwa miejsca w Lidze Mistrzów

Cztery zespoły zostały w walce o dwa miejsca w Lidze Mistrzów

Benfica Lizbona, Olympiakos Pireus, CEZ Karlovarsko oraz bułgarski Hebar Pazardżik pozostały w walce o dwa wolne miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W środę i czwartek rozegrane zostały mecze rewanżowe II rundy kwalifikacji, które wyłoniły tę czwórkę. O awans Olympiakos rywalizować będzie z Hebarem, a zespół z Karlovarska z Benficą. Zwycięzca z pierwszej pary będzie grupowym rywalem Jastrzębskiego Węgla.

Zakończyła się II runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów, w której z rywalizacji odpadły kolejne cztery zespoły. Na placu boju pozostały również cztery drużyny, które w III rundzie powalczą o dwa wolne miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Siatkarze Benfiki Lizbona po wygranej we własnej hali z fińskim Ford Levoranta Sastamala, w rewanżu mieli nieco kłopotów i w pierwszym secie to gospodarze po zaciętej walce byli górą. W dwóch kolejnych setach triumfowali jednak gracze z Portugalii i tym samym rozstrzygnęli już kwestię awansu. W czwartej partii Benfica rozbiła rywala do 14, a najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Hugo Lucas Gaspar (12). W ekipie gospodarzy 18 punktów na swoim koncie miał Alberto Cavasin.

W III rundzie Benfica zmierzy się z czeskim CEZ Karlovarsko, które okazało się lepsze od Mladosti Zagrzeb. W pierwszym mecz w stolicy Chorwacji czeski zespół wygrał 3:1, w rewanżu jednak to Mladost zdominowała początek spotkania. Przyjezdni wygrali dwa pierwsze sety do 18 i zapachniało w Kralovarsku „złotym setem”. Gospodarze wygrali jednak trzecią partię, a po zaciętej końcówce czwartego seta doprowadzili do tie-breaka, dzięki czemu już zapewnili sobie awans. W decydującej partii CEV pokonał rywala 15:9, a 24 punkty dla zwycięskiego zespołu zdobył Patrick Indra. Tym samym wciąż jest szansa na kolejnego polskiego gracze w Lidze Mistrzów, bowiem barw czeskiej drużyny broni Łukasz Wiese.

Problemów z awansem do kolejnej rundy kwalifikacji nie miał Olympiakos Pireus. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Komarnie nad mistrzem Słowacji 3:1, tym razem grecki zespół pokonał rywali we własnej hali 3:0. Po dwóch wygranych setach awans Olympiakosu był już pewny, dlatego też w trzeciej partii przyszło pewne rozluźnienie i gospodarze wygrali ją dopiero po zaciętej walce na przewagi 31:29.

W III rundzie Olympiakos zmierzy się z bułgarskim Hebarem Pazardżik. W pierwszym spotkaniu Hebar uległ we własnej hali 2:3 Szachociorowi Soligorsk, jednak w rewanżu na Białorusi bułgarski zespół pokazał się z o wiele lepszej strony. Pierwszy set wprawdzie dość łatwo gospodarze wygrali do 15, dwie kolejne partie padły jednak łupem Hebaru i już było wiadomo, że albo zobaczymy „złotego seta”, albo awansuje Hebar. Bułgarzy rozstrzygnęli sprawę awansu w czwartym secie, wygrywając całe spotkanie 3:1. Świetny mecz rozegrał Todor Aleksjew, który zdobył dla zwycięskiej drużyny 22 punkty.