Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Cztery męskie i trzy żeńskie zespoły z Polski w europejskich pucharach

Cztery męskie i trzy żeńskie zespoły z Polski w europejskich pucharach

fot. cev.eu

Poznaliśmy najnowsze rankingi CEV, zgodnie z którymi przydzielane są miejsca w europejskich pucharach na kolejny sezon. W sezonie 2021/2022 trzy męskie zespoły z naszego kraju mają zapewnione miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów – czwarta drużyna będzie miała prawo gry w Pucharze Challenge. Tylko dwie żeńskie drużyny z Polski zagrają w Lidze Mistrzyń. Trzeci zespół z Polski ma prawo do gry w Pucharze Challenge.

Według najnowszych rankingów CEV nie zmieniła się liczba męskich drużyn z Polski, które będą mogły w przyszłym sezonie występować w europejskich pucharach. Polska, podobnie jak Włochy i Rosja ma trzy miejsca w IV rundzie Ligi Mistrzów, czyli od razu w fazie grupowej.Po dwa zespoły na tym etapie będą miały Niemcy, Turcja i Belgia, po jednym miejscu mają Francja, Słowenia, i Serbia. Dwa miejsce będą przeznaczone dla zespołów z kwalifikacji.

Podobnie jak i w tym sezonie Polska nie ma miejsca w Pucharze CEV. Czwarty zespół zgłoszony przez PZPS do udziału w europejskich pucharach ma zagwarantowane miejsce w Challenge Cup, chociaż oczywiście, gdy zwolni się miejsce w Pucharze CEV, jest szansa, by to miejsce zająć.

U pań w Lidze Mistrzyń Polska ma zagwarantowane dwa miejsca w fazie grupowej, podobnie jak Francja. Po trzy zespoły wystawić będą mogły Turcja, Włochy i Rosja. Jedno miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzyń przysługuje Niemcom, Bułgarii, Finlandii, Czechom i Węgrom. Dwa ostatnie zespoły zostaną wyłonione w kwalifikacjach.

Podobnie jak w rozgrywkach męskich Polska nie ma miejsca w Pucharze CEV. Trzeci zespół zgłoszony do europejskich Pucharów będzie miał możliwość gry w Pucharze Challenge, chociaż jak pokazała już historia, w przypadku zwolnienia miejsca w Pucharze CEV jest możliwość zmianę rozgrywek.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę