Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Cztery dodatkowe turnieje World Tour

Cztery dodatkowe turnieje World Tour

fot. FIVB

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) potwierdziła dodanie czterech jedno i dwugwiazdkowych turniejów, do kalendarza FIVB World Tour 2021, aby zapewnić sportowcom dalsze możliwości rywalizacji na arenie międzynarodowej.

Międzynarodowa siatkówka plażowa powróci do Montpellier we Francji – od 24 do 29 sierpnia odbędzie się tam turniej mężczyzn. Ponadto czeskie Brno, które w ciągu ostatniej dekady gościło wielokrotnie mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej w kategoriach młodzieżowych, ma być gospodarzem dwugwiazdkowego turnieju kobiet w dniach 26-29 sierpnia, co jest kolejnym dowodem na popularność tej dyscypliny sportu w Czechach.Do Cervii, włoskiego nadmorskiego kurortu, na przełomie sierpnia i września zawita jednogwiazdkowy turniej obu płci, a jego dokładne daty zostaną potwierdzone na późniejszym etapie. Ponadto Madryt w Hiszpanii po raz pierwszy będzie gospodarzem jednogwiazdkowego wydarzenia World Tour – żeńskiego turnieju, który odbędzie się w dniach 16-19 września. Będą to zarazem drugie międzynarodowe zawody siatkówki plażowej, które odbędą się w Madrycie w 2021 r., ponieważ stolica Hiszpanii jest też jednym z gospodarzy drugiej fazy Pucharu Kontynentalnego CEV planowanego na początek maja.

W międzyczasie, po potwierdzeniu ze strony CEV, FIVB przyjęła prośbę lokalnych organizatorów o przesunięcie dwugwiazdkowego wydarzenia w czeskiej Pradze z końca maja na okres po igrzyskach olimpijskich w  Tokio. Nowa data imprezy to 19-22 sierpnia 2021 r.

Ponadto potwierdzono, że mistrzostwa FIVB U21 w siatkówce plażowej odbędą się w dniach 24-29 września w Roi Et w Tajlandii, a więc w tym samym miejscu, w którym zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 14-19 września odbędą się Mistrzostwa FIVB U19 w siatkówce plażowej.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę