Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Czterech nowych zawodników w Astrze Nowa Sól

fot. Gwardia Wrocław

Drugoligowy zespół siatkarzy Astry Nowa Sól wzmocniło czterech nowych zawodników. Są to rozgrywający Łukasz Jurkojć, libero Patryk Foltynowicz, przyjmujący Patryk Czyrniański i atakujący Bartosz Kowalczyk. Do 14-osobowej kadry dołączy jeszcze dwóch przyjmujących, a także junior nowosolskiego klubu. O kadrowych roszadach w Astrze na antenie Radia Zachód opowiedział prezes klubu Przemysław Jeton.

– Mamy w składzie doświadczonego rozgrywającego, znanego nam już na ziemi lubuskiej Łukasza Jurkojcia. Jeśli chodzi o pozycję libero, to tutaj jest młody, ale już z całkiem niezłym doświadczeniem, Patryk Foltynowicz, który przychodzi do nas po przygodzie w I lidze w zespole ZAKSY Strzelce Opolskie. Na pozycji przyjmującego zagra z kolei kolejna młoda postać, wyróżniająca się w swoim roczniku, czyli Patryk Czyrniański. Zawodnik ostatnio występował w drużynie z Będzina. Miał też krótki epizod w ekstraklasie belgijskiej oraz był w składzie pierwszej ekipy Jastrzębskiego Węgla. Niebawem ogłosimy jeszcze nazwiska dwóch kolejnych przyjmujących. Jeśli chodzi o pozycję atakującego, to mamy Bartosza Kowalczyka, znanego nam i kibicom lubuskiej siatkówki z występów w Orle Międzyrzecz. Zawodnik spędził też dwa sezony w pierwszej lidze w drużynie KPS-u Sieldce, występował również w drużynie z Jaworzna – przedstawił sylwetki nowych zawodników swojego zespołu Przemysław Jeton.W przyszłym tygodniu ogłoszone zostanie także nazwisko nowego szkoleniowca Astry, który zastąpi na tym stanowisku Wiktora Zasowskiego. – Po roku współpracy z trenerem Wiktorem Zasowskim żegnamy się, jesteśmy mu bardzo wdzięczni za poprzedni sezon. W przyszłym tygodniu ogłosimy nazwisko jego następcy – zakończył prezes nowosolskiego klubu.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę