Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czołowy klub Bundesligi bez licencji na grę w nowym sezonie

Czołowy klub Bundesligi bez licencji na grę w nowym sezonie

United Volleys Frankfurt nie zagra w Bundeslidze w sezonie 2022/2023. Półfinalista poprzedniej edycji rozgrywek nie otrzymał bowiem licencji na występy w lidze z powodu słabej kondycji finansowej klubu. Decyzja została podjęta przez Komitet ds. Licencji, a wytłumaczył ją dyrektor zarządzający VBL Daniel Sattler.

– Zatrudniona firma obsługująca gry United Volleys nie była w stanie udowodnić wymaganej efektywności ekonomicznej, nawet po przyznaniu kilku okresów karencji – wyjaśnił Sattler.Analiza sytuacji trwała kilka tygodni. – W tym czasie Komitet ds. Licencji w pełni skorzystał ze swoich uprawnień dyskrecjonalnych. W szczególności nie było możliwe wydanie licencji, ponieważ nie można było przedłożyć wymaganego dowodu dochodów na sezon 2022/23. Ze względu na poufność procesu wydawania zezwoleń ekonomicznych, VBL nie może dostarczać żadnych szczegółowych informacji na temat konkretnych planów ekonomicznych. Rada nadzorcza VBL zatwierdziła tę decyzję zgodnie z sekcją 2.2 statutu licencji. Stowarzyszenie zrzeka się prawa do odwołania się od decyzji. W międzyczasie komisja licencyjna dała zielone światło dla innych lokalizacji pierwszego podziału – powiedział Sattler.

Kluby Bundesligi bezzwłocznie omówią wpływ na plan gry i tryb gry zawodników Bundesligi na nadzwyczajnym spotkaniu grupy roboczej.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę