Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czołowa atakująca polskiej ligi obierze kierunek turecki? Stysiak i Smarzek zmienią klub?

Czołowa atakująca polskiej ligi obierze kierunek turecki? Stysiak i Smarzek zmienią klub?

Kiera Van Ryk bez dwóch zdań była jedną z liderek Developresu SkyRes Rzeszów,  młoda atakująca była jedną z czołowych punktujących ligi i walnie przyczyniła się do wicemistrzostwa Polski.  Nie jest zaskoczeniem, że dostała dużo propozycji. Jak podaje portal volleyball.it  kanadyjka ma zasilić turecki Türk Hava Yollari Stambuł. Klub ma zmienić także Magdalena Stysiak. Reprezentantka Polski ma jednak pozostać w Italii.

Kiera Van Ryk wraz z Jovaną Brakocević-Canzian oraz Bruną Honorio były najlepiej punktującymi zawodniczkami TAURON Ligi w zakończonym w sobotę sezonie.  Kanadyjki, która przyczyniła się do wicemistrzostwa Polski dla rzeszowianek raczej w Polsce nie zobaczymy w przyszłych rozgrywkach. Kiera Van Ryk ma się przenieść do trzeciej drużyny ligi tureckiej,  Türk Hava Yollari Stambuł. W swoim składzie chce ją trener Marcelo Abbondanza. Mówi się, że w Developresie Van Ryk ma zastąpić inna czołowa atakująca  – Bruna Honorio.Włoskie media wspominają także o Magdalenie Stysiak i Malwinie Smarzek, które mają mieć nowych pracodawców. Stysiak reprezentowała barwy Savine Del Bene Scandicci, klub jednak chce zatrudnić Louise Lippman, która ma przyjść z ligi rosyjskiej.  Stysiak zaś ma się przenieść do Monzy. Ma tam występować wraz z Brankicą Mihajlović. Malwina Smarzek-Godek, świeżo upieczona wicemistrzyni Włoch, ma z kolei Igor Gorgonzola Novara zamienić na Lokomotiv Kaliningrad.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi w sezonie 2021/2022

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę