Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czetowicz zostaje w Białymstoku, junior na libero w Gwardii

Czetowicz zostaje w Białymstoku, junior na libero w Gwardii

fot. FIVB

Kolejne kluby I ligi mężczyzn odsłaniają karty przed sezonem 2022/2023. W beniaminku z Białegostoku na rozegraniu nadal pozostanie Damian Czetowicz. AGH Kraków potwierdził odejście środkowego Michała Kozłowskiego, a Krispol Września poinformował o pozyskaniu nowego atakującego. Po trzech latach spędzonych w młodzieżowych drużynach Chemeko-System Gwardia Wrocław do pierwszego zespołu dołączy libero Marcel Chmielewski.

Kluby I ligi odkrywają kolejne karty przed sezonem 2022/2023. W BAS-ie Białystok wciąż występował będzie Damian Czetowicz, dla którego będzie to drugi sezon w białostockiej ekipie. Wcześniej ten rozgrywający występował między innymi w BBTS-ie Bielsko-Biała, MCKiS-ie Jaworzno oraz Selverze Tallin.– Cieszę się, że drugi rok z rzędu będę reprezentował barwy BAS-u Białystok. W zeszłym sezonie z chłopakami i sztabem odnieśliśmy nie tylko ogromny zespołowy sukces, jakim była promocja do TAURON 1. Ligi, ale myślę, że także każdy z nas rozwinął się indywidualnie jako zawodnik. Miejmy nadzieję, że również przyszły sezon taki będzie. Do zobaczenia w hali – powiedział Damian Czetowicz.

Po trzech latach spędzonych w młodzieżowych drużynach Chemeko-System Gwardia Wrocław do pierwszego zespołu dołącza Marcel Chmielewski. Brązowy medalista ostatnich mistrzostw polski juniorów tym samym zamyka skład libero, ponieważ już wcześniej swój kontrakt przedłużył Adrian Mihułka.

Marcel Chmielewski pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzinnym klubie Sudety Kamienna Góra, skąd w 2016 roku przeniósł się do młodzieżowych drużyn Cuprum Lubin. W Lubinie młody libero grał w zespole młodzików oraz juniorów młodszych, a ostatecznie w 2019 roku trafił do Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy, reprezentując klub w dwóch kategoriach wiekowych – junior młodszy oraz junior. Marcel Chmielewski to jeden z filarów wrocławskiej drużyny juniorów, która kilka tygodni temu, w Bartoszycach, sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Teraz młody zawodnik będzie miał szansę na doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie kolejnych doświadczeń już na parkietach TAURON 1. Ligi, trenując pod okiem Dawida Murka, a także rywalizując o miejsce w składzie z doświadczonym Adrianem Mihułką.

Jest to super możliwość do dalszego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich. Duża motywacja do ciężkiej pracy, która mam nadzieję, że zaowocuje w przyszłości. Adrian to bardzo doświadczony zawodnik, z bogatą przeszłością sportową, także możliwość nauki i podpatrywania jego zachowań boiskowych to świetna możliwość do rozwoju – mówi Marcel Chmielewski, dla którego dołączenie do seniorskiej drużyny już jest wyróżnieniem, choć młody libero nie ukrywa, że chciałby zadebiutować przed wrocławską publicznością. – Myślę, że w pierwszym sezonie w seniorskiej siatkówce, fajnie by było pokazać się, oczywiście z tej dobrej strony, na boisku przynajmniej na chwile i będę zadowolony jeśli będzie taka możliwość – dodaje zawodnik.

Z AGH Kraków oficjalnie pożegnał się już środkowy, Michał Kozłowski. Z kolei Krispol Września poinformował o pozyskaniu nowego atakującego. Został nim Maciej Tupta, który trzy ostatnie sezony spędził w drugoligowym Kęczaninie Kęty.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: AGH Kraków, BAS Białystok, gwardiawroclaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę