Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Czeszki nie powalczą w tym roku o kwalifikację do ME

fot. Piotr Sumara - Polska Siatkówka

Od kilku dni nieoficjalnie mówiło się o zagrożeniu tegorocznych kwalifikacji do mistrzostw Europy. Czeska federacja potwierdziła już informację, że turniej kobiet w ramach grupy F (Słowenia, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Łotwa) został przełożony na styczeń przyszłego roku. Głównym powodem jest sytuacja epidemiczna na Słowenii, która nie pozwala na przygotowania reprezentacji. 

Ostatni etap przygotowań żeńskiej kadry Czech do kwalifikacji, które miały odbyć się na przełomie sierpnia i września, zaplanowany był od 20 lipca. Trener Giannis Athanasopoulos w końcu przygotował powołania na kolejne dwa zgrupowania bez niektórych zawodniczek, które skupią się na sezonie klubowym. – To zagmatwana sytuacja, coś ciągle się zmienia i reorganizuje. Musimy jednak się do tego przyzwyczaić. Muszę podziękować trenerom i właścicielom klubu za umożliwienie dziewczynom przygotowania się do turnieju – powiedział kierownik drużyny Miloslav Javůrek. W przygotowaniach weźmie również udział kilku zawodniczek, którzy w ostatnich tygodniach przygotowywali się w reprezentacji U-23 (Kneiflová, Koulisiani, Diatková, Virtová, Stavinohová).Reprezentacja kobiet będzie przygotowywać się przez najbliższe dwa tygodnie w Pelhřimovie w kompleksie Beachwell. – Większość federacji europejskich nawet nie ogłosiła swoich kadr. Cieszę się, że Czeski Związek Piłki Siatkowej pozwolił nam się przygotować w czerwcu i lipcu, choć nie było jasne, czy kwalifikacje odbędą się w tym roku. Wierzę, że godziny treningowe przepracowane w tych miesiącach pomogą nam osiągnąć cel, jakim jest awans do Mistrzostw Europy 2021 – skomentował sytuację trener Giannis Athanasopoulos.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę