Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Giannis Athanasopoulos: Będzie to walka Dawida z Goliatem

Giannis Athanasopoulos: Będzie to walka Dawida z Goliatem

– To zdecydowanie największe wspólne nasze osiągnięcie. Brakuje mi słów, aby opisać, co czuję, szczególnie biorąc pod uwagę przebieg meczu – powiedział po wygranej z Ukrainkami w 1/8 finału mistrzostw Europy trener Czeszek, Giannis Athanasopoulos.

Siatkarki reprezentacji Czech awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy. W 1/8 finału wyeliminowały Ukrainki, choć dopiero po tie-breaku. – Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy i wciąż nie mogę w to uwierzyć. To zdecydowanie największe wspólne nasze osiągnięcie. Brakuje mi słów, aby opisać, co czuję, szczególnie biorąc pod uwagę przebieg meczu – powiedział trener Czeszek, Giannis Athanasopoulos.

Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku

Czeszki świetnie weszły w mecz. Prowadziły już 2:0, ale później dały się zepchnąć do defensywy. Przegrały kolejne dwie partie i wydawało się, że Ukrainki pójdą za ciosem w tie-breaku, ale ten padł łupem ich rywalek. – W pierwszych dwóch setach wszystko nam wychodziło, a Ukrainki nie grały na swoim poziomie. Ale od trzeciego seta zaczęły grać przyzwoitą siatkówkę, a my, nie chcę powiedzieć, że je zlekceważyłyśmy, ale zaczęłyśmy popełniać głupie błędy. Miałyśmy gorsze przyjęcie i nie mogłyśmy skończyć akcji, przez co przegrałyśmy dwa kolejne sety. W tie-breaku dałyśmy z siebie wszystko. Chciałyśmy wygrać. Jestem dumna z naszego zespołu – stwierdziła kapitan, Michaela Mlejnkova.

Wraz z Havelkovą i Orvosovą decydowała ona o obliczu czeskiej ekipy w starciu z Ukrainkami, bowiem wspomniane trio zdobyło aż 60 punktów. – Naszą siłą jest zespołowość. Nie mamy zawodniczek, które zdobywałyby po 50 punktów w każdym meczu. Staramy się trzymać razem. Trener chce, abyśmy po żadnej piłce się nie poddawały i razem pracowały. To właśnie pokazałyśmy w piątym secie. Nie bałyśmy się w nim, wierzyłyśmy w siebie i odwróciłyśmy losy meczu – zaznaczyła przyjmująca, Helena Havelkova.

W ćwierćfinale Czeszki czeka wyzwanie, bowiem zmierzą się z mistrzyniami świata, które w tych mistrzostwach Europy nie zaznały jeszcze porażki.– zakończył szkoleniowiec Czeszek.

źródło: cvf.cz, opr. własne