Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Częstochowianie najlepsi w Memoriale Gawłowskiego

Częstochowianie najlepsi w Memoriale Gawłowskiego

fot. FIVB

W ostatnich dniach w Tomaszowie Mazowieckim rozegrany został Memoriał im. Wiesława Gawłowskiego. W meczu o trzecie miejsce Chrobry Głogów pokonał CHKS Arkę Chełm, zaś w finale gospodarze musieli uznać wyższość Norwida Częstochowa. Częstochowianie w tym turnieju nie stracili nawet seta.

Już 15 września rozegrany zostanie pierwszy mecz nowego sezonu zaplecza PlusLigi. Rozgrywki zainauguruje mecz BKS-u Visły Proline Bydgoszcz z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dwa dni później do gry wejdą kolejne zespoły pierwszoligowe.W ostatnich dniach w Tomaszowie Mazowieckim rozegrany został Memoriał im. Wiesława Gawłowskiego. W pierwszym dniu Norwid pokonał drugoligową Arkę, a Lechia Chrobrego. Oba mecze zakończyły się w trzech setach.

Kolejnego dnia Chrobry rywalizował z CHKS Arką Chełm o 3. miejsce. Od początku to głogowianie dyktowali warunki. Inauguracyjną partię podopieczni trenera Walencieja wygrali do 15. W kolejnej odsłonie również siatkarze z Głogowa dominowali nad rywalami. Drugoligowiec nie miał zamiaru odpuszczać, jednak nie był w stanie w decydującym momencie doprowadzić do remisu i przegrał do 18. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia odsłona. Choć Arka prowadziła w niej już 17:15, w końcówce głogowianie odwrócili wynik i w decydującym momencie zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając do 23. Nagrodę MVP odebrał Jakub Tubiak.

W spotkaniu finałowym tylko pierwsza odsłona była zacięta. Gospodarze walczyli do końca, ale ostatecznie podopieczni trenera Mielnika ulegli rywalom do 22. W kolejnych partiach częstochowianie skuteczniej przejęli inicjatywę i nie pozwolili przeciwnikom na przekroczenie bariery 20 punktów. Tym samym drużyna prowadzona przez Piotra Gruszkę nie przegrała ani jednego seta w tomaszowskim memoriale i zajęła w nim 1. miejsce. Druga lokata przypadła tomaszowianom.

o 3. miejsce:
SPS Chrobry Głogów – CHKS Arka Chełm 3:0
(25:15, 25:18, 25:23)

finał:
Exact Systems Norwid Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
(25:22, 25:17, 25:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę