Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Częstochowianie najlepsi w Memoriale Gawłowskiego

Częstochowianie najlepsi w Memoriale Gawłowskiego

W ostatnich dniach w Tomaszowie Mazowieckim rozegrany został Memoriał im. Wiesława Gawłowskiego. W meczu o trzecie miejsce Chrobry Głogów pokonał CHKS Arkę Chełm, zaś w finale gospodarze musieli uznać wyższość Norwida Częstochowa. Częstochowianie w tym turnieju nie stracili nawet seta.

Już 15 września rozegrany zostanie pierwszy mecz nowego sezonu zaplecza PlusLigi. Rozgrywki zainauguruje mecz BKS-u Visły Proline Bydgoszcz z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dwa dni później do gry wejdą kolejne zespoły pierwszoligowe.

W ostatnich dniach w Tomaszowie Mazowieckim rozegrany został Memoriał im. Wiesława Gawłowskiego. W pierwszym dniu Norwid pokonał drugoligową Arkę, a Lechia Chrobrego. Oba mecze zakończyły się w trzech setach.

Kolejnego dnia Chrobry rywalizował z CHKS Arką Chełm o 3. miejsce. Od początku to głogowianie dyktowali warunki. Inauguracyjną partię podopieczni trenera Walencieja wygrali do 15. W kolejnej odsłonie również siatkarze z Głogowa dominowali nad rywalami. Drugoligowiec nie miał zamiaru odpuszczać, jednak nie był w stanie w decydującym momencie doprowadzić do remisu i przegrał do 18. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia odsłona. Choć Arka prowadziła w niej już 17:15, w końcówce głogowianie odwrócili wynik i w decydującym momencie zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając do 23. Nagrodę MVP odebrał Jakub Tubiak.

W spotkaniu finałowym tylko pierwsza odsłona była zacięta. Gospodarze walczyli do końca, ale ostatecznie podopieczni trenera Mielnika ulegli rywalom do 22. W kolejnych partiach częstochowianie skuteczniej przejęli inicjatywę i nie pozwolili przeciwnikom na przekroczenie bariery 20 punktów. Tym samym drużyna prowadzona przez Piotra Gruszkę nie przegrała ani jednego seta w tomaszowskim memoriale i zajęła w nim 1. miejsce. Druga lokata przypadła tomaszowianom.