Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czesi sparowali z Łotwą

Czesi sparowali z Łotwą

Już za kilkanaście dni rozpoczną się mistrzostwa Europy. Zespoły, które rozpoczną w nich zmagania wchodzą w kolejną fazę przygotowań do turnieju i rozgrywają mecze kontrolne. Reprezentacja Czech pokonała w sparingu Łotyszy 3:1.

Dla reprezentacji Czech sparing z kadrą Łotwy był pierwszym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy. Czesi wygrali 3:1, oddając rywalom tylko drugą odsłonę. W pierwszym secie gospodarze dość szybko odskoczyli na 8:2, ale stracili swoje wysokie prowadzenie (16:15). Ostatecznie jednak wygrali 25:21. W drugiej partii to Łotysze mogli cieszyć się z prowadzenia, którego nie stracili. Utrzymywali nad rywalami kilkupunktową przewagę i doprowadzili do remisu.

Trzeci i czwarty set przebiegał pod dość wyraźne dyktando czeskiej kadry i to ona każdą z tych partii wygrała 25:21 i całe spotkanie 3:1. Chociaż mecz w podstawowym składzie rozpoczął Jan Hadrava, to potem na parkiecie pojawił się Michal Finger i to on był liderem swojej drużyny. Zdobył 16 oczek i miał aż 68% skuteczności w ataku. Po stronie Łotyszy najwięcej – 20 – punktów zdobył Atvars Ozolins – Wygrane zawsze budują pewność siebie. Myślę, że cały zespół chciał wygrać. Mamy jeszcze nad czym pracować, zwłaszcza w kończeniu sytuacyjnych akcji. Próbowaliśmy kilku opcji, przed nami jeszcze kolejne spotkania i mamy jeszcze czas na pracę – mówił drugi trener Czechów Martin Kop.

Czechy – Łotwa 3: 1
(25:21, 19:25, 25:21, 25:21)

źródło: cvf.cz