Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czesi są gotowi na mistrzostwa Europy juniorów

Czesi są gotowi na mistrzostwa Europy juniorów

fot. www.cvf.cz

Pozostało już niespełna 10 dni do rozpoczęcia mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn do lat 20, które odbędą się od 26 września do 4 października w Brnie i Kurimiu. Gospodarze turnieju zmierzą się w grupie A z Francją, Belgią, Włochami, Serbią i Polską. – Oprócz intensywnego treningu mieliśmy też kilka meczów kontrolnych. W tym tygodniu musieliśmy jeszcze zmierzyć się z Francuzami, ale ostatecznie mecze zostały odwołane – powiedział Přemysl Obdržálek, trener kadry, a niegdyś reprezentant swojego kraju.

 W zeszłym tygodniu jego podopieczni rywalizowali z Volleyball Brno i w meczu wypróbowali kilka wariantów gry. – Cieszę się, że mieliśmy okazję zagrać z Brnem, bo wciąż pokazaliśmy pewne niedociągnięcia w meczu, nad którymi obecnie pracujemy. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 – powiedział Obdržálek.

W weekend czeska reprezentacja wzięła udział w międzynarodowym turnieju Zlín Cup, w którym oprócz lokalnego zespołu, walczyła także ze słowacką Myjavą i ekipą z Wiednia. – Byliśmy blisko zwycięstwa z Zlínem, ale niestety nie mogliśmy zamienić piłki meczowej na zwycięstwo 3: 1. Ostatecznie mecz zakończył się tie-breakiem i Zlín był zadowolony ze zwycięstwa. Dobrze pokazaliśmy się ze słowackim przeciwnikiem. Ponownie wszystko rozstrzygnęło się różnicą dwóch punktów – skomentował czeski trener.

W ostatnim meczu z Wiedniem pokazaliśmy w pierwszym secie, czego oczekuję od zawodników. Chłopcy zagrali w skupieniu, komunikacji nie brakowało, a każdy błąd przeciwnika karaliśmy naszym udanym punktem. Dzięki temu wygraliśmy pierwszego seta różnicą klas 25:11 i w sumie wygraliśmy mecz stosunkiem 3:1 – pochwalił swoich graczy Obdržálek.

Kapitanem kadry narodowej Czech będzie Petr Špulák, zawodnik VK Lvi Praha. – Z niecierpliwością czekamy na mistrzostwa z chłopakami. Mamy nadzieję, że wszystko się ułoży i że kibice również będą mogli przyjść – podkreślił zawodnik.

Reprezentacja Czech na ME U-20:

Tomáš Kopecký – Green Volley Beskydy
Matyáš  Toman – Volleyball Brno
Jiří Mikulenka – Kladno volleyball cz
Lukáš Čeketa – Volleyball Brno
Radek Baláž – VK Karlovy Vary
Petr  Špulák – VK Lvi Praga
Lubomir Stanek – VK Dukla Liberec
Matouš Drahoňovský – Volleyball Brno
Ondřej  Unseitig – Green Volley Beskidy
Jan Vodička – VK Lvi Praga
Filip Ureš – VK Příbram
Ladislav Toman – VK Lvi Praga

źródło: cvf.cz, własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved