Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: Wiese coraz bliżej mistrzostwa

Czechy M: Wiese coraz bliżej mistrzostwa

fot. Karlovarsky denik

Drużyna Łukasza Wiese jest coraz bliżej wywalczenia mistrzostwa Czech. Po raz drugi w finałowej rywalizacji pokonała bowiem Jihostroj. W walce o brązowy medal Dukla prowadzi z Lvi 2:0.

Coraz bliżej wywalczenia mistrzostwa Czech jest CEZ, który wygrał drugi mecz finałowy z Jihostrojem Czeskie Budziejowice. Rywale nie wykorzystali atutu własnego parkietu, a tylko w drugiej partii znaleźli sposób na pokonanie przeciwników. Na przestrzeni całego spotkania oba zespoły nie przekroczyły 50% skuteczności w ataku, zdobyły także porównywalną liczbę punktów blokiem, ale zagrywka była atutem drużyny Łukasza Wiese. Popisała się ona 9 asami serwisowymi oraz popełniła o 7 błędów mniej w ataku, co okazało się być kluczem do sukcesu.Niemal już tradycyjnie pierwszoplanową rolę w zespole z Karolowych Warów grał Patrik Indra, który wywalczył 22 punkty. Dzielnie wspierał go Lukas Vasina, który dołożył 17 oczek. Polski przyjmujący także miał swój udział w wygranej. Łukasz Wiese zdobył 9 punktów, w tym 2 w polu serwisowym i 7 w ataku, w którym jego skuteczność wyniosła 42%. Na podobnym poziomie spisał się w przyjęciu, w którym nie popełnił żadnego błędu, a angażowany był w nim 14 razy. Po drugiej stronie siatki wyróżnili się Casey Schouten oraz Petr Michalek, którzy łącznie wywalczyli 27 oczek, ale to nie pomogło Jihostrojowi w odniesieniu zwycięstwa.

Blisko wywalczenia trzeciego miejsca jest Dukla Liberec, która po raz drugi wykazała wyższość nad Lvi. Siatkarze z Pragi mogą odczuwać ogromny niedosyt, bowiem prowadzili już we własnej hali 2:0, ale w żadnym z trzech kolejnych setów nie byli w stanie przypieczętować wygranej. Wykorzystali to zawodnicy z Liberca, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo że w całym meczu popełnili więcej błędów, to kluczowa okazała się ich skuteczna postawa w bloku, którym punktowali aż 20 razy. Do tego dołożyli 44% skuteczności w ataku i są już o krok od zajęcia trzeciej lokaty na koniec rozgrywek.

Prym w ich szeregach wiódł Jan Stokr, który wywalczył 27 punktów. Dzielnie wspierał go Petr Šulista, który dołożył 14 oczek. Wśród pokonanych wyróżnili się Luke Smith oraz Matej Mihajlović, którzy zapisali na swoim koncie po 19 oczek, ale nie wystarczyło to Lvi do odniesienia zwycięstwa.

 Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w czeskiej ekstraklasie siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę